Politechnika Warszawska

i

Autor: Borys Kozielski flickr.com Politechnika Warszawska

Jedna z największych uczelni przechodzi na zdalne!

2022-01-21 17:25

W związku ze wzrostem liczby chorych na COVID-19 niektóre uczelnie postanowiły przejść na zdalny tryb nauki - tuż przed zimową sesją egzaminacyjną. Jakie decyzje w tej sprawie podjęły największe warszawskie uczelnie? Przeczytaj!

Zdalne nauczanie na warszawskich uczelniach

Od poniedziałku 24 stycznia na tryb zdalny przechodzą studenci Politechniki Warszawskiej. Taki sposób nauki zaplanowano do 22 lutego. To oznacza, że zdalna będzie także sesja egzaminacyjna na PW. - Jest to wynik analiz i informacji, które docierają do wyspecjalizowanego zespołu badawczego. Decyzję podjęto w oparciu o dane i prognozy na temat stanu epidemicznego. Politechnika to ogromny organ. Najważniejsze jest bezpieczeństwo - to kluczowy argument i stąd ta decyzja rektora - tłumaczy Krzysztof Szymański, rzecznik prasowy PW.

Kuba Szmajkowski gotowy na Eurowizję 2022!

Uniwersytet Warszawski: Zdalnie czy stacjonarnie?

Politechnika Warszawska to wyjątek. Władze Uniwersytetu Warszawskiego nie podjęły decyzji o przejściu na tryb zdalny. Wciąż obowiązuje zarządzenie Rektora UW z 15 listopada: zajęcia prowadzone zasadniczo w trybie stacjonarnym mogą zostać czasowo przeniesione do trybu zdalnego na czas nie dłuższy niż 2 tygodnie. (...) Przeniesienie zajęć do trybu zdalnego, (...) może zostać przedłużone o kolejne 2 tygodnie, w razie utrzymywania się lub wzrostu bardzo wysokiego prawdopodobieństwa rozprzestrzeniania się wirusa SARS-CoV-2".

Taką decyzję mogą podjąć władze poszczególnych wydziałów lub jednostek dydaktycznych. Na ten moment z takiej opcji skorzystało 5 z 24 wydziałów uniwersytetu. Na uczelni nie ma teraz jednak planów, aby skierować wszystkich studentów do domów.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Kultowe samochody z lat 80. Pamiętasz ich nazwy?

Pytanie 1 z 5
Ferrari uważane za prawdziwą legendę. O jakim modelu mowa?
Ferrari F40
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE