W Warszawie powstają szpitale polowe

i

Autor: Alina Makarczuk W Warszawie powstają szpitale polowe

Szpital polowy na Narodowym w Warszawie. Kolejny może powstać w szkole!

2020-10-19 18:08

Tymczasowy szpital dla "covidowych" pacjentów na Narodowym to dopiero początek. Ratusz wybrał już kolejną lokalizację do izolacji lub hospitalizacji nowych zakażonych. "Proponujemy jedną z warszawskich szkół" - poinformował prezydent stolicy. Którą? Dowiesz się więcej czytając ESKA.Warszawa.

Na Stadionie Narodowym w Warszawie powstaje tymczasowy szpital polowy dla „covidowych” pacjentów.

Polowy szpital w warszawskiej szkole? Ratusz ma lokalizację

Stadion Narodowy nie będzie jedynym polowym szpitalem w Warszawie ​dla pacjentów z covidem. Władze Warszawy proponują budowę szpitala lub izolatorium dla zakażonych koronawirusem w placówce przy ul. Paska 10. - W szpitalach brakuje miejsc. Przygotowujemy dodatkowe rozwiązania, które są potrzebna - i to na już. Miasto Stołeczne Warszawa jest gotowe pomagać w walce z koronawirusem. Proponujemy budynek przy ul. Paska 10. Na co dzień to siedziba Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, jednak ze względu na planowany remont Ośrodek działa czasowo przy ul. Zakroczymskiej. Wykorzystanie budynku przy ul. Paska nie wpłynęłoby więc na jego działalność ani komfort jego podopiecznych - poinformował prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Rząd jeszcze do tej propozycji się nie odniósł. Właśnie ruszył z budową szpitala polowego na Stadionie Narodowym w Warszawie.

Ponad 1000 łóżek dla "covidowych" pacjentów na Narodowym

Budowa szpitala polowego ma pełnych obrotach zaczęła się w poniedziałek, 19 października. Na początek powstanie 500 łóżek. Stadion Narodowy ma być jednym z wielu szpitali polowych, które powstaną w Polsce po to, aby walczyć z drugą falą pandemii koronawirusa. - Tymczasowy szpital na Narodowym ma być gotowy w najbliższych dniach. Będzie w stanie przyjąć nawet 1000 pacjentów z koronawirusem - poinformował dziś szef kancelarii premiera Michał Dworczyk.

"To gaszenie pożarów"

Środowisko lekarskie przypomina jednak o tym, że chodzi nie tylko o łóżka. - Powiększając liczbę łóżek - trzeba myśleć o tym, kto obsłuży nowych pacjentów - mówi Michał Sutkowski, prezes Kolegium Lekarzy Rodzinnych w Warszawie. - Budowa tymczasowych szpitali polowych, takich jak na Narodowym, to "gaszenie pożarów", rząd to robi z opóźnieniem, już w tej chwili mamy do czynienia z brakiem respiratorów, korkami z karetek do SOR-ów i brakiem lekarzy - mówi Jarosław Biliński z Okręgowej Rady Lekarskiej w Warszawie.

Według ministerstwa zdrowia, w przyszłym tygodniu w całej Polsce dobowa liczba zakażeń może wynieść nawet 15-20 tysięcy. Czytaj także: https://www.eska.pl/warszawa/nawet-20-tysiecy-zakazen-na-dobe-jeszcze-w-tym-tygodniu-rzad-chce-podwoic-liczbe-lozek-aa-yX3Z-1zF9-zfHq.html

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE