Pierwsze szczepienie

i

Autor: Fot. Adam Guz / KPRM Fot. Adam Guz / KPRM

Historyczny moment! Pierwsza osoba w Polsce zaszczepiona przeciw COVID-19!

2020-12-27 10:15

W Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA przy ulicy Wołoskiej odbyły się pierwsze w kraju szczepienia przeciw COVID-19. Jako pierwsza szczepionkę przyjęła pielęgniarka naczelna Alicja Jakubowska oraz dyrektor placówki, dyrektor Waldemar Wierzba. Szczepienie personelu, który wyraził taką chęć ma potrwać pięć dni.

Trening 3x dziennie {EFEKTY} | ESKA XD - Fit vlog #9

QUIZ. Wielkie wojny i ważne bitwy. Tylko ekspert da radę!

Pytanie 1 z 30
Kto dowodził Spartanami podczas bitwy pod Termopilami?

Pierwsze w Polsce szczepienie odbyło się po godzinie 8:30 w szpitalu przy ulicy Wołoskiej. Zastrzyk otrzymała pielęgniarka naczelna Alicja Jakubowska. Zapewniała że szczepienie nie boli, czuje się dobrze i zachęcała wszystkich którzy mogą, by także poddali się szczepieniu.

"Polecam. Mam nadzieję, że swoją postawą przekonam wszystkich by się zaszczepili. Jeżeli ktoś nie chce się zaszczepić sam dla siebie, niech się zaszczepi dla tych bliskich, których się kocha, abyśmy mogli wrócić do normalności" - mówiła Jakubowska.

Po Jakubowskiej, szczepieniu poddał się dyrektor szpitala Waldemar Wierzba a także inni pracownicy placówki, między innymi ratownik medyczny oraz diagnostka laboratoryjna czy lekarz chorób zakaźnych Agnieszka Szarowska. Zapewniła też, że w Warszawie nie będzie problemów z dostępnością szczepionek.

"Jesteśmy w stanie szczepić tysiąc osób dziennie tylko przez szpital CSK MSWiA. Będziemy szczepić w filii tutaj i w naszym szpitalu tymczasowym na Stadionie Narodowym, tam też będzie duży punkt szczepień dla wszystkich, którzy takie szczepienia chcą wykonać. Nie ma najmniejszego problemu z dostępnością szczepień dla warszawiaków"- mówiła Szarowska.

Do końca stycznia do Polski ma dotrzeć ok. 1,5 mln dawek szczepionki.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE