Gwiazdy promowały Warszawski Transport Publicznych. Ratusz musi się tłumaczyć

2021-10-18 18:39
Gwiazdy promowały Warszawski Transport Publicznych. Teraz ratusz musi się tłumaczyć
Autor: Pixabay Gwiazdy promowały Warszawski Transport Publicznych. Teraz ratusz musi się tłumaczyć

Stołeczny ratusz wydał blisko 20 tysięcy złotych na promowanie przez influencerów w internecie warszawskiej komunikacji miejskiej. W kampanię zaangażowano m.in. aktorkę Grażynę Wolszczak i modela Jakuba Kucnera. To nie spodobało się jednak części internautów i miejskich radnych. Interpelację w tej sprawie złożył radny Marek Szolc.

Promocja Warszawskiego Transportu Publicznego

Blisko 20 tys. złotych z budżetu stolicy zarobili influencerzy promujący w Internecie korzystanie z warszawskiej komunikacji miejskiej z okazji Światowego Dnia Bez Samochodu. W akcji wzięli udział m.in. aktorka Grażyna Wolszczak oraz piosenkarz Grzegorz Hyży. To nie spodobało się części internautów i miejskich radnych. Jak mówi Marek Szolc z Nowej Lewicy - to nie od influencerów zależy czy warszawiacy będą korzystać z komunikacji miejskiej.

ESKA XD #033 - FORMA NA KONCERTY, NAJDŁUŻSZE SERIALE, MMA VIP 3

- Warszawianki i warszawiacy będą korzystać ze "zbiorkomu", jeśli zapewnimy im dobrą siatkę połączeń, punktualność, wygodny tabor, częste rozkłady. To są narzędzia, które realnie zachęcają ludzi do korzystania z transportu publicznego - mówi Marek Szolc.

Ratusz jest zadowolony z kampanii

Rzeczniczka ratusza Monika Beuth-Lutyk zapewnia, że kampania osiągnęła efekt i nie była przypadkowa.- Była spowodowana bardzo prostą rzeczą, a mianowicie- po pandemii do transportu publicznego nie wrócili nam pasażerowie, którzy korzystali z niego przed pandemią - mówi Monika Beuth-Lutyk.

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Cudów się nie spodziewaj, od 8 pkt jesteś już kozakiem

Pytanie 1 z 10
Prezydentem Polski w momencie wybuchu II Wojny Światowej był:

O udział w kampanii zapytaliśmy jedną z jej uczestniczek - aktorkę Grażynę Wolszczak. Ta nie chciała jednak komentować sprawy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE