Góra Kalwaria: we wtorek wznowiono poszukiwania nastolatków - chłopcy wpadli do Wisły w niedzielę

2022-06-21 10:00
Zakaz kąpieli
Autor: pixabay.com / Krzysztof Belczyński flickr.com Dwóch nastolatków wpadło do Wisły

Na odcinku Wisły przepływającej przez Górę Kalwarię trwają poszukiwania dwóch nastolatków. Chłopcy wpadli do rzeki w niedzielę. W poniedziałek służby musiały przerwać akcję z powodu złej pogody. Szczegóły w naszym artykule.

Do zdarzenia doszło w niedzielę po południu w miejscowości Góra Kalwaria. Trzech nastoletnich braci z Ukrainy wybrało się nad Wisłę. Niestety chłopcy weszli na tzw. "przykosę" - piaszczyste ruchome wypłycenie w nurcie rzeki. Przykosy w tym rejonie są bardzo niebezpieczne, gdyż pod naporem piach może się osunąć. Tak najprawdopodobniej stało się w tym wypadku. Rodzeństwo wpadło do wody. Jednemu z braci udało się wydostać. Próbował uratować pozostałych chłopców, lecz niestety porwała ich woda. Poszukiwania rozpoczęto tuż po zgłoszeniu. Akcja przeciągnęła się do poniedziałku, kiedy to o 15:50 musiała zostać przerwana z uwagi na złe warunki pogodowe. We wtorek służby wróciły do przeszukiwania rzeki. Szczegóły w dalszej części artykułu.

Trzech nastolatków wskoczyło do Wisły, wypłynął jeden. Akcja poszukiwawcza w Górze Kalwarii

Gdzie trwają poszukiwania?

Służby zapewniają, że poszukiwania będą prowadzone do skutku. Jak przekazała Magdalena Gąsowska z policji w Piasecznie: W działaniach biorą udział jednostki straży pożarnej, WOPR, jednostki ochotniczej staży pożarnej, a także policjanci z komisariatu rzecznego policji. W pierwszej kolejności sprawdzany jest odcinek od miejsca zaginięcia do przeprawy promowej w miejscowości Gassy.

Znak ostrzegawczy w niebezpiecznym miejscu

Nie jest to pierwsze takie zdarzenie na tym odcinku rzeki. Przed dwoma laty niemal w tym samym miejscu utonął mężczyzna. Po zdarzeniu z niedzieli na brzegu ustawiono znak informujący o zakazie kąpieli.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE