ZTM Warszawa

i

Autor: Janusz Jakubowski flickr.com ZTM Warszawa

Gocław - REMONTY i OBJAZDY w weekend. Jak pojadą autobusy?

2021-11-04 8:15

Dwie gocławskie ulice: Bora-Komorowskiego i Nowaka-Jeziorańskiego zyskają nowe nawierzchnie. Kierowców czekają utrudnienia, a autobusy pojadą objazdami. Tak będzie od piątku 5 listopada do poniedziałku 8 listopada.

Utrudnienia na ulicach

Prace na ul. gen. Bora-Komorowskiego rozpoczną się w piątek, 5 listopada, o godz. 22 i zakończą w poniedziałek, 8 listopada, o godz. 4. W tym czasie ulica będzie zamknięta dla ruchu na odcinku od skrzyżowania z ulicami Abrahama i Meissnera do ul. Fieldorfa. Kierowcy jadący od strony Saskiej Kępy w kierunku Trasy Siekierkowskiej będą musieli skręcić w lewo w ul. Abrahama lub w prawo w ul. Meissnera. Podobnie jadący od strony Trasy Siekierkowskiej będą musieli skręcić na skrzyżowaniu z ul. Fieldorfa w prawo lub w lewo. Na jezdni ul. Fieldorfa w stronę Ostrobramskiej, zamiast pasa do skrętu w lewo w ul. Bora-Komorowskiego, dopuszczona zostanie możliwość zawracania. Objazdy zamkniętego odcinka będą prowadziły ulicami Abrahama lub Meissnera.

Zapomniane polskie hity. Kiedyś słuchał ich każdy

W tym samym czasie, dzielnica Praga-Południe wymieni nawierzchnię jezdni ul. Nowaka-Jeziorańskiego. Remont obejmie odcinek od ul. Poligonowej (bez ronda) do ronda Skolimowskiej (także bez ronda). Jezdnia na tym odcinku będzie całkowicie zamknięta dla ruchu. Prace rozpoczną się w piątek, 5 listopada, o godz. 22 i zakończą w poniedziałek, 8 listopada, ok. godz. 4. Objazdy dla kierowców zostaną poprowadzone ulicami: Fieldorfa, Ostrobramską i Poligonową.

Utrudnienia dla pieszych

Utrudnienia czekają też pieszych. W trakcie remontu jezdni dostępne będą tylko przejścia przez ul. Nowaka-Jeziorańskiego na wysokości ul. Poligonowej oraz przy rondzie Skolimowskiej. Pozostałe przejścia udostępniane będą naprzemiennie, zgodnie z postępem prac.

Jak pojadą autobusy?

Na czas prac na ul. Bora-Komorowskiego trasy zmienią autobusy linii: 147, 507, 509 oraz nocnej N02. Objazd dla linii 147 i 507 został wyznaczony ulicami Abrahama i Fieldorfa, natomiast dla linii 509 i N02 – Meissnera i Fieldorfa. Z kolei w związku z remontem ul. Nowaka-Jeziorańskiego inaczej pojadą autobusy linii 135 i 151. 135 pojedzie Ostrobramską i Poligonową do ronda na skrzyżowaniu z Nowaka-Jeziorańskiego, gdzie zawrócą i wrócą na swoją trasę. Przed rondem będzie przystanek tymczasowy Kakowskiego. Objazd dla linii 151 został wytyczony ulicami Fieldorfa i Ostrobramską.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!