Gdzie na grzyby w listopadzie 2020? Borowik, kurka, podgrzybek. Jak je rozpoznać? [MAPA, ATLAS GRZYBÓW]

2020-11-26 4:53
Gdzie na grzyby w czerwcu 2020? Borowki, kurka, podgrzybek. Jak je rozpoznać? [MAPA, ATLAS GRZYBÓW]
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Hej grzyby grzyby! Przybywajcie do mojej siedziby! Tak woła autor słynnego wiersza i tak również my będziemy mogli zakrzyknąć udając się do lasu. Ciepłe dni i ulewne nocne deszcze sprawiły, że w lasach w Polsce zaczęły pojawiać się pierwsze okazy. Natknąć możemy się na kurki, borowiki i koźlarze. Gdzie ich szukać? Sprawdźcie na ESKA.pl Warszawa!

Gdzie na grzyby w listopadzie 2020? Borowik, kurka, podgrzybek. Jak je rozpoznać? [MAPA, ATLAS GRZYBÓW] Grzyby latem to nie łatwa sprawa. Niektóre ich gatunki nie pojawią się do września, dlatego warto wiedzieć czego szukamy. Od tego zależeć będzie również miejsce naszego grzybobrania. Odpuścić możemy sobie lasy iglaste, gdzie zwykle spotykamy maślaki, bo te pojawią się dopiero późnym latem. Obecnie poszukiwać możemy:

  • Koźlarzy
  • Kurek
  • Borowików
  • Zajączków
  • Maślaków
  • Podgrzybków
  • Kanie

Gdzie na grzyby 2020?

W listopadzie możemy wybrać się już na pierwsze grzybobranie. Szukać grzybów powinniśmy w lasach mieszanych i iglastych, z bogatym runem leśnym. Jeśli jesteście ciekawi czy wysyp nastąpił w waszej okolicy to koniecznie sprawdźcie mapę występowań. Możecie ją znaleźć  TUTAJ.

Jakie grzyby w istopadzie? - atlas grzybów online!

Poniżej możecie dowiedzieć się więcej o gatunkach grzybów, które możecie spotkać w lasach. Znajdziecie również ich zdjęcia!

W zeszłym roku zebrał 3 tony karmy dla schroniska w Chorzowie. Czy w tym roku będzie kolejny rekord?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE