Ulewne deszcze i gigantyczne gradowe kule w Polsce. Ile interwencji? Zobacz wideo i zdjęcia!

2022-06-28 19:22
 Gdzie jest burza 28.06.2022? Ulewne deszcze i gigantyczne gradowe kule. Zobacz wideo i zdjęcia!
Autor: Twitter/IMGW, Twitter/Obserwatorzy.info Gdzie jest burza 28.06.2022? Ulewne deszcze i gigantyczne gradowe kule. Zobacz wideo i zdjęcia!

Burze w Polsce 28.06.2022. IMGW wydało alerty. W znacznej części kraju odnotowano już ulewne deszcze, a także gradobicie. Gradowe kule spadające na ulice miały nawet kilka centymetrów! Gdzie jest burza 28.06? Śledź radar burz online i relacje na żywo. Zobacz wideo i zdjęcia z burz w Polsce we wtorek 28 czerwca.

Spis treści

  1. Burze: Ile interwencji w Polsce? [AKTUALIZACJA]
  2. Burze w Polsce 28.06.2022: Prognoza pogody
  3. Burze w Polsce [WIDEO, ZDJĘCIA]

Burze: Ile interwencji w Polsce? [AKTUALIZACJA]

- W sumie w całym kraju mieliśmy już niemal pół tysiąca interwencji - mówi nam rzecznik Państwowi Straży Pożarnej Karol Kierzkowski. - W związku z burzami, które przechodzą nad Polską strażacy interweniowali już 440 razy. W woj. śląskim 60 zdarzeń, w woj. mazowieckim 79 interwencji. Są to najczęściej interwencje związane z podtopionymi ulicami czy pomieszczeniami - dodał.

Nawałnice przeszły m.in. przez Małopolsce - w okolicach Kalwarii Zebrzydowskiej. Ulice w mieście zostały zalane. Padał także kilkucentymetrowy grad.Kłopoty po południu były też np. w Opolu, czy Olsztynie. Efekty nawałnicy to m.in. zalane piwnice, parkingi i ulice, utrudnienia w ruchu drogowym i powalone drzewa.

Synoptycy IMGW wydali tymczasem ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami od północnego wschodu Polski, aż po Tatry oraz na Dolnym Śląsku.

Burze w Polsce 28.06.2022: Prognoza pogody

Synoptyk IMGW Małgorzata Tomczuk prognozuje, że w zachodniej połowie kraju będzie zachmurzenie duże oraz wystąpią przelotne opady deszczu i burze.

- W czasie burz porywy wiatru mogą wynieść 70 km/h. Opady możliwe do 50 mm - przewiduje Tomczuk.

 Zaznaczyła, że najwięcej burz powinno wystąpić na Górnym Śląsku i w zachodniej części kraju, natomiast na wschodzie będzie słonecznie.

Czytaj także: Gdzie jest burza 28.06.2022? Rusza sezon burzowy w Polsce. Sprawdź, gdzie będą burze [RADAR BURZ ONLINE]

Burze w Polsce [WIDEO, ZDJĘCIA]

Burze odnotowano jednak także w centrum Polski, m.in. w woj. łódzkim.

- Dzisiejsze opady gradu w Rzeczycach w woj. łódzkim. Przechodziła tamtędy strefa silnych burz i opadów, która obecnie przemieszcza się powoli na wschód, północny-wschód - informuje IMGW.

Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Czy podczas burzy można wychodzić z domu?
Burza w lubelskim, właściciel auta miał wiele szczęścia
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE