Gdzie jest burza? Trwa sezon burzowy w Polsce. Sprawdź, gdzie będą burze [RADAR BURZ ONLINE]

2022-07-22 8:24
Rusza sezon burzowy w Polsce. Jak sprawdzić, gdzie jest burza? [RADAR BURZ ONLINE]
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Rusza sezon burzowy w Polsce. Jak sprawdzić, gdzie jest burza? [RADAR BURZ ONLINE]

Jak sprawdzić, gdzie jest burza? Śledź radar burz online i inne pomocne strony! Trwa sezon burzowy w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej coraz częściej wydaje alerty o ekstremalnych upałach, ale także o intensywnych opadach deszczu czy burzach z gradem. Te zjawiska mogą być niebezpieczne, dlatego lepiej się do nich przygotować.

Gdzie jest burza? Dowiedz się, gdzie to sprawdzić!

Burza to naturalne zjawisko pogodowe, które często występuje w Polsce w okresie letnim. Mogą występować z różną siłą, jednocześnie powodując zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, a także straty materialne. Dlatego warto wiedzieć, gdzie jest burza. Jak to sprawdzić? Podpowiadamy!

  • Alert RCB - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła wiadomości SMS właścicielom numerów w rejonach, w których występuje zagrożenie burzą. Taka wiadomość brzmi zwykle: "Dziś silny wiatr i burze. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.".
  • Ostrzeżenia IMGW - szelkie ostrzeżenia pogodowe, zarówno jeśli chodzi o opady śniegu, deszczu, silny wiatr, oblodzenie czy właśnie burze można  śledzić na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Żeby przenieść się na stronę IMGW kliknij >>TUTAJ<<.
  • Polscy Łowcy Burz  - Polscy Łowcy Burz to blisko 40 osób z różnych regionów Polski, które monitorują sytuację pogodową w Polsce i ostzregają w mediach społecznościowych i na dedykowanej stronie o nadchodzących burzach. Znajdziesz ich >>TUTAJ<<.
  • burze.dzis.net - to strona, na której możemy śledzić zarejestrowane wyładowania atmosferyczne z ostatnich godzin. Dane są aktualizowane co 5 minut.
  • LightningMaps.org - na tej stronie również możemy śledzić burzowe mapy - i to dla całego świata!

Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Czy podczas burzy można wychodzić z domu?
Źródło: Ruszył sezon burzowy w Polsce. Jak sprawdzić, gdzie jest burza? [RADAR BURZ ONLINE]
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze