Gdzie jest burza 28.06.2022? Rusza sezon burzowy w Polsce. Sprawdź, gdzie będą burze [RADAR BURZ ONLINE]

2022-06-28 16:34
Rusza sezon burzowy w Polsce. Jak sprawdzić, gdzie jest burza? [RADAR BURZ ONLINE]
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Rusza sezon burzowy w Polsce. Jak sprawdzić, gdzie jest burza? [RADAR BURZ ONLINE]

Jak sprawdzić, gdzie jest burza? Śledź radar burz online i inne pomocne strony! Rusza sezon burzowy w Polsce. Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej coraz częściej wydaje alerty o intensywnych opadach deszczu czy burzy. Te zjawiska mogą być niebezpieczne, dlatego lepiej się do nich przygotować.

Gdzie jest burza? Dowiedz się, gdzie to sprawdzić!

Burza to naturalne zjawisko pogodowe, które często występuje w Polsce w okresie letnim. Mogą występować z różną siłą, jednocześnie powodując zagrożenie dla życia i zdrowia ludzi, a także straty materialne. Dlatego warto wiedzieć, gdzie jest burza. Jak to sprawdzić? Podpowiadamy!

  • Alert RCB - Rządowe Centrum Bezpieczeństwa rozsyła wiadomości SMS właścicielom numerów w rejonach, w których występuje zagrożenie burzą. Taka wiadomość brzmi zwykle: "Dziś silny wiatr i burze. Możliwe przerwy w dostawie prądu. Zabezpiecz rzeczy, które może porwać wiatr.".
  • Ostrzeżenia IMGW - szelkie ostrzeżenia pogodowe, zarówno jeśli chodzi o opady śniegu, deszczu, silny wiatr, oblodzenie czy właśnie burze można  śledzić na stronie Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Żeby przenieść się na stronę IMGW kliknij >>TUTAJ<<.
  • Polscy Łowcy Burz  - Polscy Łowcy Burz to blisko 40 osób z różnych regionów Polski, które monitorują sytuację pogodową w Polsce i ostzregają w mediach społecznościowych i na dedykowanej stronie o nadchodzących burzach. Znajdziesz ich >>TUTAJ<<.
  • burze.dzis.net - to strona, na której możemy śledzić zarejestrowane wyładowania atmosferyczne z ostatnich godzin. Dane są aktualizowane co 5 minut.
  • LightningMaps.org - na tej stronie również możemy śledzić burzowe mapy - i to dla całego świata!

Podtopione ulice i połamane drzewa. Czy wiesz, jak zachować się podczas burzy? [QUIZ]

Pytanie 1 z 10
Czy podczas burzy można wychodzić z domu?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze