Gdy zobaczył policjantów, od razu skręcił i przyspieszył. Pogrążyła go "bogata" zawartość bagażnika

2022-11-08 21:15
policja
Autor: policja.pl

Mundurowi z Bemowa zatrzymali 20-latka, którego podejrzane zachowanie szybko zwróciło ich uwagę. Okazało się bowiem, że narkotyki posiadał nie tylko w kieszeni, ale również w bagażniku samochodu.

Jak relacjonuje nadkom. Marta Sulowska, funkcjonariusze z Bemowa w trakcie służby zwrócili uwagę na mężczyznę, który na widok patrolu zmienił kierunek marszu i przyspieszył, idąc w kierunku zaparkowanego opla. - Policjanci postanowili sprawdzić o co chodzi. Podczas legitymowania mężczyzna unikał odpowiedzi na pytania dotyczące posiadania substancji zabronionych. Okazało się, że w kieszeni spodni 20-latek posiadał kilka tabletek MDMA - podała mundurowa.

20-latek miał bagażnik wypchany narkotykami

Dodała, że w bagażniku opla należącego do mężczyzny funkcjonariusze znaleźli m.in. 1,5 kg marihuany oraz inne substancje psychotropowe w postaci metamfetaminy (300 gramów), mefedronu (400 gramów), extasy (400 gramów), amfetaminy (ponad 300 gramów), ketaminy (80 gramów), oznaczone jako GBL (950 ml) i grzybki (500 gramów).

Mężczyzna został zatrzymany. - Na miejscu zostały przeprowadzone oględziny, liczne substancje zostały zabezpieczone i przekazane do dalszych badań - poinformowała Sulowska.

Czytaj również: Wystarczyło kilka chwil. Przez nieodpowiedzialną jazdę kierowca uzbierał 28 punktów karnych

Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie wszczęła śledztwo w tej sprawie. Po zgromadzeniu materiału dowodowego podejrzany usłyszał zarzuty z ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii, tj. posiadania znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych oraz posiadania kilku tabletek MDMA.

Na wniosek prokuratora sąd zastosował wobec niego tymczasowy areszt na okres trzech miesięcy. 20-latkowi grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Taksówkarz zrobił to na oczach policjantów! Mundurowi włączyli koguty i ruszyli za nim
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE