Ewakuacja dwóch bloków w Zielonce. Saperzy znależli dwa 250 kg pociski

2022-11-17 12:09

Ewakuowano mieszkańców dwóch budynków w podwarszawskiej Zielonce. Na terenie budowy znaleziono niewybuch. Na miejscu trwa akcja wydobycia drugiej radzieckiej bomby lotniczej.

Niewybuch na placu budowy w Zielonce

Ewakuowano mieszkańców dwóch budynków w podwarszawskiej Zielonce. Na terenie budowy znaleziono dwa olbrzymie pociski lotnicze. Znalezione niewybuchy pochodzą z okresu drugiej wojny światowej. Rzecznik prasowy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej por. Jacek Piotrowski powiedział, że informację o bombie lotniczej saperom przekazano w środę, a ci na miejscu zidentyfikowali ładunek jako radziecką bombę lotniczą model FAB-250 o wadze ok. 250 kilogramów.

"Teren został zabezpieczony przez policję, a dziś patrol saperski przystąpił do podjęcia tego niewybuchu" - przekazał Piotrowski.

Podczas standardowej procedury, czyli dodatkowego przeszukania terenu znaleziono drugą taką samą bombę.

"Saperzy właśnie przystępują do podjęcia kolejnej takiej samej bomby" - powiedział. Dodał, że po wydobyciu obie bomby zostaną przetransportowane na poligon do Bemowa Piskiego, gdzie zostaną zdetonowane.

Na czas rozbrajania i wydobywania niewybuchu ewakuowano mieszkańców okolicznych bloków. Swoje mieszkania musieli opuścić lokatorzy budynków przy ulicy Wyszyńskiego 7 i przy Wojska Polskiego. Osoby, które nie były w stanie zapewnić sobie miejsca pobytu na czas akcji saperów, mogą spędzić czas Klubie osiedlowym Babie Lato. W związku z groźnym znaleziskiem ewakuowano ok. 800 osób.

Duże utrudnienia na Politechnice. Metro wymienia schody ruchome
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE