Escape room przez internet. Detektywi opanują bibliotekę! Zobacz, jak to działa!

2020-10-15 17:24 MF
Escape room przez internet. Detektywi opanują bibliotekę! Zobacz, jak to działa!
Autor: pixabay.com

Zagadki dla detektywów i ucieczka z biblioteki. Biblioteka Publiczna im. Zygmunta Jana Rumla organizuje własny escape room... w internecie. Uczestnicy, czyli dzieci, wezmą udział w grze opartej o motywy znane z dziecięcych książek detektywistycznych. W ESKA Warszawa przeczytacie jak wziąć udział w zabawie!

Eksplozja 5-tonowej bomby z czasów II Wojny Światowej "Tallboy"

Escape room przez internet!

Niezwykłe zagadki dla młodych detektywów będą czekały już niedługo w Bibliotece Publicznej im. Zygmunta Jana Rumla na Pradze-Południe. Jako, że głównym motywem będą detektywi, nie zabraknie najpopularniejszych postaci z książek. Należą do nich Lasse i Maja z "Biura Detektywistycznego Lassego i Mai", ale takich postaci będzie o wiele więcej. Klasyczne escape roomy dobrze się przyjęły w placówce. Teraz czas na coś dostosowanego do czasów.

- Stacjonarne escape roomy były wcześniej organizowane w bibliotece na Pradze-Południe. Cieszyły się ogromnym zainteresowaniem, stąd pomysł, żeby ten sam sposób promowania książek przenieść do świata wirtualnego - mówi Luiza Rojek z Biblioteki im. Zygmunta Jana Rumla.

Czytaj też: Wyjątkowy gest kierowców MZA! Wsparli Schronisko Na Paluchu [GALERIA, WIDEO]

Escape room w Internecie - jak to działa?

Uczestnicy, którzy spróbują swoich sił w grze, będą musieli wykazać się sprytem, bo zagadek będzie sporo.

- Uczestnik wirtualnego escape roomu będzie się wcielał w rolę czytelnika. Będzie musiał rozwiązać kilkanaście zagadek w poszczególnych pomieszczeniach biblioteki, żeby rozwikłać tajemnicę, która od kilkudziesięciu lat jest nierozwiązana w bibliotece - tłumaczy Luiza Rojek z Biblioteki im. Zygmunta Jana Rumla.

Kto może skorzystać z internetowego escape roomu?

Zabawa jest przeznaczona dla dzieci w wieku od dziewięciu do trzynastu lat, ale w zabawie odnajdą się również inni. Premiera gry odbędzie się w połowie listopada. Do tego momentu bibliotekarze regularnie publikują mniejsze zagadki na facebookowym profilu placówki imienia Zygmunta Jana Rumla.

Czytaj także: Po książki przez Internet. 23 warszawskie księgarnie zapraszają na Noc Księgarń

ESKA XD #005