Dwa kampery odebrane złodziejom. Zobaczcie zdjęcia z zatrzymania przestępców

2022-09-28 8:15

Policjanci ze stołecznej samochodówki zatrzymali pięciu mężczyzn podczas blokady zorganizowanej na trasie w okolicach Strykowa, kiedy przestępcy przewozili do Warszawy skradzione z Niemiec dwa kampery o wartości ponad 570 tysięcy złotych - powiedział PAP rzecznik Komendy Stołecznej Policji nadkom. Sylwester Marczak.

Kampery za ponad 570 tys. zł

Jak przekazał rzecznik KSP, policjanci z wydziału do walki z przestępczością samochodową Komendy Stołecznej Policji przy wsparciu warszawskiego Centralnego Biura Śledczego Policji pracowali nad sprawą członków grupy przestępczej trudniącej się kradzieżami samochodów z krajów Unii Europejskiej. "Z ustaleń operacyjnych wynikało, że osoby te z popełnianych przestępstw uczyniły sobie stałe źródło dochodu" - zaznaczył nadkomisarz. "Z wiedzy policjantów wynikało także, że przynajmniej raz w tygodniu dwaj mężczyźni, którzy w grupie pełnili funkcje kierownicze, wyjeżdżali do Niemiec, gdzie jednorazowo kradli kilka pojazdów. Razem z nimi do naszego zachodniego sąsiada udawały się też inne osoby, których zadaniem było przetransportować kradzione pojazdy do Polski" - tłumaczył policjant.

Wskazał, że kilka dni temu policjanci z samochodówki dostali informację od funkcjonariuszy z Berlina, że kierujący grupą mężczyźni w nocy ukradli dwa kampery o łącznej wartości ponad 570 tysięcy złotych i najprawdopodobniej jadą do Polski. "Okazało się również, że kilka dni wcześniej ci sami mężczyźni zostali w Berlinie zatrzymani w trakcie próby kradzieży kampera, a po czynnościach zwolnieni" - podał.

"Po tej informacji policjanci z samochodówki rozpoczęli działania zmierzające do zatrzymania złodziei, wcześniej ustalając ich trasę przejazdu. W okolicach Strykowa zorganizowali blokadę, podczas której najpierw zatrzymali do kontroli skodę - samochód roboczy, którym na akcję przemieszczali się członkowie grupy, a następnie dwa kradzione kampery" - przekazał.

Złodziejom grozi 10 lat więzienia

Podczas akcji policjanci zatrzymali zarówno kierowców kradzionych samochodów, jak i organizatorów procederu. Łącznie pięciu mężczyzn. "Skoda i dwa kampery zostały zabezpieczone i trafiły na parking depozytowy KSP. Policjanci zabezpieczyli też telefony należące do zatrzymanych, a w trakcie przeszukania ich miejsc zamieszkania znaleźli tablice rejestracyjne od kilku motocykli, które pod koniec sierpnia zostały skradzione w Niemczech" - wyjawił.

Po zatrzymaniu mężczyźni w wieku od 29 do 52 lat usłyszeli w prokuraturze po dwa zarzuty kradzieży z włamaniem. Decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani na trzy miesiące. "Policjanci nadal pracują nad sprawą i ustalają, jakie inne przestępstwa mają na swoim koncie zatrzymani oraz osoby, które mogły z nimi współpracować" - dodał rzecznik KSP. Zatrzymanym grozi do 10 lat więzienia.

Ulica Krucza jak hiszpańska La Rambla? Pojawiły się wątpliwości, aktywiści zwołali konferencję
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE