Drony wkraczają do walki z koronawirusem. Pomogą w transporcie wymazów i próbek

2020-11-06 19:25
Drony wkraczają do walki z koronawirusem. Pomogą w transporcie wymazów i próbek
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Drony wkraczają do walki z koronawirusem. Pomogą w transporcie wymazów i próbek

Drony wkraczają do walki z koronawirusem. Będą przewozić próbki wymazowe i krew do badań. Mają latać między szpitalem polowym na Stadionie Narodowym, a Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA.

ESKA XD #009

Drony pomogą walczyć z koronawirusem

Nie karetkami, a dronami. Tak mają być przewożone testy, wymazy i próbki między szpitalem polowym na Stadionie Narodowym, a Centralnym Szpitalem Klinicznym MSWiA. Zostanie dla nich utworzony specjalny korytarz powietrzny. Do pokonania będą miały ok. 8 kilometrów. Ma im to zająć ok. 15 minut. 

- Nie można powiedzieć, jak będzie ostatecznie wyglądać ta trasa. Mogę tylko powiedzieć tak: ona będzie na pewno przeprowadzona maksymalnie bezpiecznie, czyli jak najrzadziej na ulicę, jak najrzadziej latamy nad jakimś obiektami użyteczności publicznej. Staramy się latać nad terenami zielonymi i jak najwięcej nad wodą - mówi Sławomir Huczała z firmy Spartaqs, która koordynuje ten projekt. 

CZYTAJ TAKŻE: Miejskie autobusy zamienią się w karetki. Przewiozą chorych do Szpitala Narodowego

Po weekendzie mają odbyć się pierwsze testy - docelowo transporty próbek dronami mają rozpocząć w ciągu dwóch tygodni.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE