Dobra wiadomość dla podróżnych! PKP Intercity zwiększy liczbę połączeń z Olsztyna do Warszawy

2022-07-01 14:32
PKP zapowiada nowe połączenia
Autor: Materiały prasowe PKP zapowiada nowe i dodatkowe połączenia

W perspektywie 2030 roku Olsztyn i Warszawę połączy do 12 par pociągów dziennie, obecnie na tej trasie jeździ osiem par - poinformował podczas konferencji na stacji Olsztyn Zachodni prezes PKP Intercity Marek Chraniuk. Kolejarze przewidują, że z każdym rokiem będzie zwiększać się liczba pasażerów na wszystkich trasach.

Prezes PKP Intercity Marek Chraniuk podkreślił, że dzięki elektryfikacji linii 38 będzie można pojechać do Giżycka i Ełku łącząc w ten sposób Polskę Zachodnią np. Wrocław, Trójmiasto czy Świnoujście z Mazurami, a po otwarciu linii Rail Baltica, Olsztyn będzie skomunikowany z Suwałkami i Białymstokiem.

Nowe inwestycje PKP

Chraniuk poinformował też, że oprócz zakupu taboru, modernizacji linii, budowane są także nowe przystanki, które zwiększają dostępność podróżnych do kolei. Jak wyjaśnił, w 2019 roku było takich przystanków 389, a w 2022 jest ich 414.

Zdaniem prezesa Chraniuka frekwencja w pociągach PKP Intercity będzie rosła z roku na rok, by w 2030 sięgnąć 88 mln pasażerów.

Dla porównania, w roku 2019, ostatnim przed pandemią, PKP Intercity przewiozło 49 mln pasażerów.

Przewoźnik poinformował, że od stycznia do końca czerwca tego roku przewiózł 25,4 mln pasażerów. To najlepsza pierwsza połowa roku w historii spółki. W poprzednich dwóch latach ta liczba wynosiła mniej niż 12,5 mln, a w pierwszej połowie 2019 roku z PKP Intercity podróżowało 22,8 mln osób.

Pociąg "Słoneczny" wrócił na trasę z Warszawy do Gdyni
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE