Dobra wiadomość dla kierowców. Otwarcie nowego wiaduktu na Trasie Łazienkowskiej

2022-12-22 16:15
Nowy wiadukt na Trasie Łazienkowskiej
Autor: fot. nadesłane materiały prasowe

Nowy wiadukt na Trasie Łazienkowskiej od dzisiaj będzie przejezdny. Wyznaczone zostały na nim po dwa pasy ruchu w każdym kierunku. Sprawdźcie, o której godzinie kierowcy będą mogli zacząć z niego korzystać.

Nowy wiadukt na Trasie Łazienkowskiej

Stołeczny Zarząd Rozbudowy Miasta uzyskał pozwolenie na użytkowanie nowo wybudowanego, północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej przy Parku Agrykola.

Zmiany w ruchu drogowym

Przełączanie ruchu rozpocznie się w czwartek, 22 grudnia, po godz. 18.00. Wówczas w stronę centrum kierowcy pojadą nowym wiaduktem (dostępny będzie jeden ogólnodostępny pas ruchu i buspas). Jadący na Pragę pozostaną na starym, czyli południowym wiadukcie – do momentu zakończenia wykonywania oznakowania. Na nową konstrukcję będą mogli wjechać ok. godz. 23:00.

"Tuż przed świętami, niespełna rok od rozpoczęcia prac, a co najważniejsze – przed planowanym terminem – oddajemy do ruchu pierwszy z przebudowywanych wiaduktów Trasy Łazienkowskiej. Prace będą trwać dalej, ale już dziś mieszkańcy miasta mogą skorzystać z nowego północnego wiaduktu." – mówi Rafał Trzaskowski, prezydent m. st. Warszawy.

Do czasu wybudowania drugiego z wiaduktów, czyli południowego, ruch w obydwu kierunkach będzie się odbywał po stronie północnej. Zostały tam wyznaczone cztery pasy ruchu – po dwa w każdym kierunku: buspas o szerokości 3 metrów (z dopuszczeniem ruchu taksówek, MTON, motocykli, karetek i służb miejskich) oraz pas dla samochodów osobowych o szerokości 2,25 m. Wejścia piesze na nowy wiadukt nie są jeszcze czynne.

Zmiany w rozkładach jazdy autobusów

Na nowym obiekcie autobusy będą jeździły po zewnętrznej (prawej) stronie jezdni. Oznacza to możliwość przywrócenia przystanku Torwar 02 w kierunku centrum –znajdującego się nad jezdniami Wisłostrady. Będą się tu zatrzymywać autobusy linii: 138, 143, 151, 182, 188 oraz na żądanie linii 411, 502, 514, 520, 523, 525 i N25. Nieczynne pozostaną przystanki Rozbrat (w obydwu kierunkach).

Budowa wiaduktu południowego

Po przeniesieniu ruchu na wiadukt północny zamknięty zostanie wiadukt południowy (obecnie odbywa się po nim przejazd w obydwu kierunkach) i rozpocznie się jego rozbiórka. Przebudowa dwóch wiaduktów Trasy Łazienkowskiej przy Parku Agrykola potrwa do marca 2024 r.Na nowych, trwalszych i bardziej wytrzymałych wiaduktach zostaną wytyczone obustronne ciągi pieszo-rowerowe, powstaną też pochylnie, które poprawią dostępność Trasy Łazienkowskiej dla osób z ograniczeniami ruchowym.

Nowa Trasa Łazienkowska

W ramach przebudowy Trasy Łazienkowskiej dotychczas wyremontowano: most Łazienkowski, estakady na węzłach z Wisłostradą i Wałem Miedzeszyńskim oraz wiadukt na Przyczółku Grochowskim.13 grudnia podpisana została umowa na przebudowę kolejnego odcinka Trasy Łazienkowskiej – rozbiórkę i odbudowę wiaduktów Trasy Łazienkowskiej nad ulicami Paryską i Bajońską. Powstaną tu ekrany akustyczne i wymieniona zostanie nawierzchnia jezdni w al. Stanów Zjednoczonych – od ul. Bajońskiej do ul. Międzynarodowej. Prace mają być zakończone w przeciągu 30 miesięcy.

Zgasły światełka na choince w Rynku. Specjalna akcja dla Ukrainy.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE