Ukraina

i

Autor: Flickr / VasenkaPhotography

Do konsulatu Ukrainy w Warszawie trafiła niepokojąca przesyłka. Służby już ją sprawdziły

2022-12-02 14:13

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak poinformował, że do konsulatu Ukrainy w Warszawie trafiła podejrzana przesyłka. Wywołała ona niepokój u jednego z pracowników. Służby wykluczyły już zagrożenie.

Do zdarzenia doszło w czwartek. Do Konsulatu Ambasady Ukrainy przy ul. Malczewskiego w Warszawie wpłynęła przesyłka. - Miała wzbudzić zaniepokojenie u pracownika placówki - przekazał nadkom. Sylwester Marczak.

Podejrzana przesyłka do ukraińskich dyplomatów w Warszawie

Wskazał, że o sprawie poinformowano policjantów wydziału ochrony placówek dyplomatycznych. - Szybko wykluczyliśmy zagrożenie - zapewnił rzecznik KSP.

Dodał przy tym, że na co dzień policjanci z wydziału ochrony placówek dyplomatycznych dbają o bezpieczeństwo w rejonie ambasad. - Obecność policjantów w okolicach ambasady Ukrainy jest stała - podkreślił.

Czytaj również: Afera melioracyjna: CBA zatrzymało kolejną osobę

O tym, że ambasady i konsulaty Ukrainy w sześciu krajach otrzymały zakrwawione przesyłki, w których były oczy zwierząt, poinformował w piątek na Facebooku rzecznik MSZ w Kijowie Ołeh Nikołenko.

- Po zamachu terrorystycznym w Hiszpanii do ambasady na Węgrzech, w Holandii, Polsce, Chorwacji, Włoszech, konsulatów generalnych w Neapolu i Krakowie, konsulatu w Brnie przyszły zakrwawione przesyłki. W przesyłkach znajdowały się oczy zwierząt - napisał rzecznik MSZ w Kijowie.

Jak dodał, przesyłki były przesiąknięte "substancją o charakterystycznym kolorze" i miały charakterystyczny zapach. - Analizujemy sens tej wiadomości - podkreślił rzecznik.

We wpisie przekazał także, że zdewastowano wejście do mieszkania ambasadora w Watykanie, a ambasada w Kazachstanie otrzymała fałszywe zawiadomienie o podłożonym ładunku wybuchowym. Ambasada Ukrainy w USA dostała natomiast list z kserokopią krytycznego pod adresem Ukrainy artykułu. Tak jak większość innych kopert, ten list przysłano z terytorium jednego z europejskich krajów - dodał rzecznik.

Dr Szymon Kardaś: "Skala problemów humanitarnych w Ukrainie w nadchodzących miesiącach może być bardzo duża" [Raport Walczaka]
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE