Afera melioracyjna: CBA zatrzymało kolejną osobę

2022-12-02 11:18
Andrzej P.
Autor: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER

Zatrzymany przez CBA Andrzej P., w śledztwie dotyczącym wyrządzenia szkody 1 mln zł Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej, pełni funkcję prezesa zarządu Sportfive sp. z o.o., która to spółka następnie działała pod nazwą Lagardere Sports Poland sp. z o.o.

Zatrzymany przez CBA Andrzej P. to prezes zarządu Sportfive sp. z o.o.

Jak poinformował wcześniej zespół prasowy CBA w śledztwie dotyczącym wyrządzenia szkody 1 mln zł Polskiemu Związkowi Piłki Nożnej zatrzymano kolejną osobę.

To Andrzej P., który pełni funkcję prezesa zarządu Sportfive sp. z o.o., która to spółka następnie działała pod nazwą Lagardere Sports Poland sp. z o.o. Mężczyzna został zatrzymany przez funkcjonariuszy CBA w czwartek.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Zachodniopomorski Wydział Zamiejscowy Departamentu do Spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej w Szczecinie. "Zatrzymany zostanie doprowadzony do prokuratury, gdzie usłyszy zarzuty" - poinformował Dział Prasowy Prokuratury Krajowej.

"Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanego prokurator podejmie decyzję co do konieczności stosowania środków zapobiegawczych" - dodała PK.

Wcześniej w śledztwie dotyczącym wyrządzenia PZPN szkody 1 mln zł Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało cztery osoby b. sekretarza generalnego Macieja S. i obecnego członka zarządu Polskiego Związku Piłki Nożnej Jakuba T. jego żonę Iwonę T. oraz Gabrielę M. - byłą prezes spółki OSTTAIR.

To jeden z wątków wynikających ze śledztwa w sprawie tzw. afery melioracyjnej.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE