DLACZEGO W WARSZAWIE WYJĄ SYRENY? Alarmy na terenie stolicy 17-21.05

2021-05-21 8:13
Syreny alarmowe
Autor: Nick Normal flickr.com W zawyją syreny? Dlaczego? Jest ważny powód

W dniach 17 - 21 maja 2021 zaplanowano w Warszawie włączenie syren alarmowych. To sygnał informujący o zagrożeniu z powietrza słyszalny na terenie całej stolicy. Dlaczego zdecydowano się go uruchomić? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie w naszym artykule.

Dlaczego w Warszawie wyją syreny? Takie pytanie w dniach od 17 do 21 maja może sobie zadawać wiele osób mieszkających w Stolicy. Na poniedziałek, wtorek, środę, czwartek i piątek zaplanowano uruchomienie specjalnego sygnału dźwiękowego informującego o zagrożeniu z powietrza. Czy oznacza to, że warszawiakom i warszawiankom grozi jakieś szczególne niebezpieczeństwo w tych dniach? Na szczęście nie. Powód jest inny i został wyjaśniony na stronie informacyjnej Miasta Warszawy. Syreny w Warszawie rozbrzmiewające przez pięć dni mają związek z ćwiczeniami organizowanymi przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych. W dalszej części artykułu znajdziecie szczegółowe informacje dotyczące tego, jak mają brzmieć alarmy w Warszawie i jakim sygnałem się kończą.

EURO 2021 - tak brzmi oficjalny hymn, który zagrzeje piłkarzy do walki!

Syreny alarmowe w Warszawie 17-21.05

Komunikat o tym, dlaczego w Warszawie wyją syreny, znajdujemy na stronie stołecznego informatora Warszawa 19115. W komunikacie informuje się o ćwiczeniach pod kryptonimem RENEGADE\SAREX-21. To właśnie z ich powodu słyszymy alarmy w Warszawie w dniach 17-21 maja. Poniżej zamieszczamy pełną treść komunikatu. Opisano w nim brzmienie sygnału alarmowego i sygnału kończącego.

W związku z prowadzonymi przez Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych ćwiczeniami taktyczno–specjalnymi pod kryptonimem RENEGADE\SAREX-21, w dniach 17-21 maja 2021 roku planowane jest uruchomienie syren alarmowych i nadanie treningowego sygnału ogłoszenia alarmu, dotyczącego zagrożenia z powietrza, tj. sygnału akustycznego modulowanego w czasie 3 min. Odwołanie alarmu nastąpi poprzez nadanie treningowego sygnału odwołania alarmu, tj. sygnału akustycznego ciągłego w czasie 3 min. Ćwiczenie ma na celu sprawdzenie systemu ostrzegania i alarmowania ludności.

Źródło: warszawa19115.pl

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE