Warszawa finansuje 6 programów sczepień przeciwko grypie i HPV

i

Autor: Fot: Konstantin Yuganov / stock.adobe.com Warszawa finansuje 6 programów sczepień przeciwko grypie i HPV

Darmowe sczepienia przeciwko grypie i HPV w Warszawie: "Wydajemy na nie 9 mln rocznie"

2020-07-14 15:20

Warszawa finansuje sześć programów sczepień przeciwko grypie i HPV. Wydaje na nie 9 milionów złotych rocznie. Ta kwota pozwala na zakup blisko 75 tysięcy szczepionek, z których korzystają najbardziej narażone na zakażenia i ewentualne powikłania grupy mieszkańców. Dowiesz więcej ESKA.Warszawa.

Dwa programy z szczęściu obecnych w stolicy ruszyły w 2020 roku po raz pierwszy. Są to szczepienia przeciwko grypie dla kobiet w ciąży oraz dzieci od 6 do 60 miesiąca życia. Niektóre z tych programów są realizowane od dawna.

- Na przykład Program Grypa 65+, który ma na celu zmniejszenie zachorowalności na grypę wśród osób starszych, realizujemy od 2004 roku. Poza tym, w Warszawie jest szczepionych blisko 600 osób bezdomnych rocznie. Dodatkowo, mamy program szczepień dla pensjonariuszy, przebywających w Stołecznych Centrum Opiekuńczo-Leczniczym - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza.

Od 2019 roku w stolicy można też za darmo zaszczepić dzieci w wieku 12 lat przeciwko HPV. Na ten trzyletni program Warszawa przeznaczyła prawie 13 milionów złotych. Zakładając, że obejmie szczepieniami ponad 9 tysięcy dzieci. Dotychczas z tej oferty w Warszawie skorzystało natomiast jedynie nieco ponad 3 tysiące dwunastolatków.

Zbierali złom charytatywnie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE