Czy korzystanie z klimatyzacji jest bezpieczne? Miasto wprowadza zmiany

2020-04-06 16:07 STAN
Czy korzystanie z klimatyzacji jest bezpieczne?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Komunikacja miejska bez klimatyzacji i wentylacji. Taka jest oficjalna decyzja Zarządu Transportu Miejskiego. To kolejny krok, który ma pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa. Czy można bezpiecznie używać klimatyzacji w samochodach? Dowiesz się czytając ESKA Warszawa.

Przewoźnicy zostali zobowiązani, by w pojazdach, w których jest to technicznie możliwe, wyłączyć układy wentylacji, ogrzewania, chłodzenia i klimatyzacji, w przypadku, gdy ich działanie wymusza cyrkulację powietrza. Jednocześnie odblokowane zostaną okna w przestrzeni pasażerskiej. Zarząd Transportu Miejskiego do odwołania odstąpił od wymogu utrzymania warunków termicznych w pojazdach, co w normalnych warunkach gwarantują obowiązujące umowy przewozowe.

Klimatyzacja w samochodach osobowych

Rząd nie wydał zaleceń w tej sprawie, które dotyczyłyby samochodów osobowych. Korzystanie z klimatyzacji w samochodach osobowych nie powinno być ryzykowne.

- W przypadku samochodów osobowych nie powinno mieć to większego znaczenia. Powietrze, które krąży w samochodzie to powietrze, którym oddychają osoby znajdujące się w nim, czyli osoby, które i tak siedzą blisko siebie i najprawdopodobniej się znają, spędzają ze sobą czas. Z kolei w komunikacji miejskiej znajdują się zwykle osoby przypadkowe, więc dlaczego mamy ryzykować, że zarazki pana, który kichnie z przodu dotrą do kogoś, kto siedzi z tyłu - tłumaczy Kamil Kłosiński ze stacji kontroli pojazdów w Łodzi.

Gigantyczna kolejka do Lidla w Warszawie

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.