Czy BUW jest otwarty? Jak korzystać z biblioteki podczas pandemii? [ZASADY]

2020-10-02 18:16
Biblioteka Unwiersytecka w Warszawie znów czynna
Autor: Facebook/Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie Biblioteka Unwiersytecka w Warszawie znów czynna

Dobra wiadomość dla spragnionych wiedzy! Biblioteka Uniwersytecka w Warszawie znów będzie otwarta! Zmienią się jednak zasady jej funkcjonowania. Jak korzystać z biblioteki podczas pandemii? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Otwock jako jedyny na Mazowszu trafił do czerwonej strefy

Jak korzystać z Biblioteki Uniwersyteckiej w Warszawie podczas pandemii?

BUW będzie otwarty już od 15 października - czyli dnia, w którym Uniwersytet Warszawski rozpoczyna zajęcia. Biblioteka będzie czynna od poniedziałku do piątku w godzinach 9-21. O jakich zasadach trzeba pamiętać? Należy:

  • zasłonić usta i nos maseczką lub przyłbicą,
  • warto mieć rękawiczki,
  • dezynfekować dłonie i stoły,
  • zachować dystans społeczny.

Czytaj także: Na UW więcej miejsc dla białoruskich studentów!

Jakie zasady obowiązują w BUW?

Przed wejściem do biblioteki każdy będzie miał mierzoną temperaturę. Maksymalna liczba osób, które mogą jednocześnie przebywać w bibliotece to 300 osób. Wpuszczane będą tylko osoby z ważną kartą biblioteczną. Punkt zapisów będzie w uliczce; osoby z UW mogą zapisać się zdalnie.

Czytaj także: Ministerstwo Zdrowia zaostrza zasady. Gdzie trzeba nosić maseczkę? Od kiedy nowe obostrzenia?

Dotychczasowe karty biblioteczne osób z UW są aktualizowane na podstawie danych z USOS, a karty pozostałych czytelników zostaną przedłużone o czas analogiczny do utraconego przez zamknięcie BUW. Szatnia będzie samoobsługowa, więc rekomendowane jest wypożyczanie kluczyków do skrytek, które są w szatni po prawej stronie. Większe bagaże należy zostawić w domu, można wejść z torbą o wymiarach do 40x30x15 cm. Osoby z UW nadal mogą zamawiać bezpłatne skany.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE