Ministerstwo Zdrowia zaostrza zasady. Gdzie trzeba nosić maseczkę? Od kiedy nowe obostrzenia?

2020-10-02 17:43
Nowe zasady noszenia maseczek. Gdzie trzeba ją zakładać?
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Nowe zasady noszenia maseczek. Gdzie trzeba ją zakładać?

Dramatycznie wzrasta liczba nowych zakażeń koronawirusem. Ministerstwo Zdrowia zdecydowało się na zaostrzenie obowiązujących przepisów. Wprowadzono zupełnie nowe obostrzenia, ale też zaostrzono przepisy w żółtej sterfie. Gdzie trzeba nosić maseczkę? Sprawdź na ESKA Warszawa listę miejsc, w których trzeba zasłaniać usta.

Jak zrobić maseczkę w kilka sekund?

Gdzie trzeba nosić maseczkę?

Ministerstwo Zdrowia wciąż nie podjęło ostatecznej decyzji, ale najprawdopodobniej już od 15 października obostrzenia w czerwonych i żółtych strefach będą większe niż do tej pory. Zmieni się m.in. obowiązek noszenia maseczek. Na tę chwile zasłaniać usta i nos trzeba w:

  • autobusach i tramwajach,
  • sklepach,
  • kinach i teatrach,
  • salonach masażu i tatuażu,
  • kościołach,
  • urzędach,
  • placówkach ochrony zdrowia,
  • miejscach ogólnodostępnych, jeśli nie można zachować dystansu.

Czytaj także: Gigantyczny wzrost zakażeń koronawirusem. Sprawdź mapę czerwonych i żółtych miejsc [LISTA]

Czy trzeba mieć maseczkę na świeżym powietrzu?

Do tej pory obowiązek noszenia maseczek na świeżym powietrzu mieli mieszkańcy czerwonej strefy. Teraz się to zmieni. Zasłaniać usta i nos na świeżym powietrzu będą musieli także mieszkańcy powiatów, które znalazły się w żółtej strefie.

Czytaj także: "Jesteśmy przygotowani na każdą ewentualność". Warszawa gotowa na żółtą strefę?

Jakie nowe obostrzenia wprowadza Ministerstwo Zdrowia? Od kiedy nowe obostrzenia?

Prawdopodobnie nowe obostrzenia będą obowiązywały od 15 października. Oprócz obowiązku noszenia maseczek w czerwonej i żółtej strefie, zostaną wprowadzone zupełnie nowe obostrzenia. Wśród nich m.in. ograniczenie działania punktów gastronomicznych barów i restauracji, które w strefie czerwonej będą mogły być otwarte tylko do godziny 22.00.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE