COVID-19 w Polsce: coraz trudniejsza sytuacja w szpitalach podległych marszałkowi mazowieckiemu

2021-10-28 11:31

W szpitalach podległych marszałkowi mazowieckiemu jest coraz trudniejsza sytuacja związana z zachorowaniami na COVID – poinformowała w czwartek rzecznik Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego Marta Milewska.

"Niestety, sytuacja w marszałkowskich szpitalach coraz trudniejsza. Wczoraj było w nich 241 łóżek covidowych, a chorych i osób z podejrzeniem COVID aż 262" – powiedziała Milewska.

Od wczoraj działa szpital tymczasowy w Ostrołęce, w którym na pacjentów czeka 46 łóżek. Zwiększyła się także liczba łóżek covidowych w szpitalu zakaźnym w Warszawie – z 13 do 43. Od piątku będzie ich już 63. Na zwiększenie liczby łóżek czeka także Szpital kolejowy w Pruszkowie, który jest gotowy przygotować 120 łóżek covidowych.

Milewska wskazała w rozmowie z PAP, że najtrudniejsza sytuacja jest na wschodzie Mazowsza. W szpitalu tymczasowym w Siedlcach zajętych jest 99 na 100 łóżek.

Na Mazowszu jest 16 szpitali podległych marszałkowi w tym dwa tymczasowe - w Siedlcach i Ostrołęce. Wojewoda mazowiecki nie podjął jeszcze decyzji w sprawie otwarcia szpitala tymczasowego w Płocku.

Dozorca zasnął. Karetka utknęła pod bramą szpitala. "Panie, otwórz pan!"

QUIZ. Czwartkowy test z geografii. Rozpoznaj polskie miasto po zdjęciu TEJ atrakcji. Troszkę wstyd nie zdobyć kompletu!

Pytanie 1 z 10
Na zdjęciu widzimy:
RZESZÓW: 668-lecie Lokacji Miasta Rzeszowa. Tadeusz Ferenc odbierze tytuł Honorowego Obywatela Miasta
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE