Coraz więcej darmowych żłobków. Czeka ponad 600 miejsc!

2020-02-19 15:04
Miejskie żłobki
Autor: pixabay.com

Już 1/3 Warszawiaków może korzystać z bezpłatnych żłobków. Władze miasta wciąż tworzą nowe placówki dla najmłodszych i wykupują miejsca w prywatnych placówkach. W tej chwili z darmowej opieki może ponad 13 tysięcy maluchów- mimo to wolnych miejsc nie brakuje, bo jest ich ponad 600.

Coraz więcej darmowych miejsc w stołecznych żłobkach!

W tej chwili jest ich ponad 13 tysięcy (13 245)- to skok o niemal 70% w porównaniu z początkiem zeszłego roku.

To zarówno miejsca w żłobkach miejskich jak i wykupionych przez miasto w placówkach prywatnych.

- Możemy zagwarantować warszawskim dzieciom i rodzicom 1/3 co najmniej dla populacji miejsc w żłobkach. To oznacza że przynajmniej 33% warszawiaków co najmniej może skorzystać z bezpłatnego miejsca w żłobku - mówi wiceprezydent Warszawy Paweł Rabiej.

I zapowiada, że to jeszcze nie ostatnie słowo warszawskiego ratusza w tej sprawie- w budowie są aż 23 kolejne miejskie żłobki. Nowych miejsc będzie przybywało w tych miejscach, gdzie najbardziej ich brakuje.

- Mamy bardzo dokładną mapę Warszawy z zaznaczonymi miejscami gdzie mieszkają dzieci w wieku 0-3 lata. Monitorujemy liczbę urodzeń w każdej dzielnicy, więc wiemy gdzie jest największe zapotrzebowanie na żłobki. W tej chwili celujemy w Pragę Południe, Bemowo i Wolę - dodaje Rabiej.

W tej chwili na najmłodszych czeka "od ręki" ponad 600 (640) bezpłatnych miejsc w żłobkach - konkretnie w placówkach na terenie Białołęki, Mokotowa, Śródmieścia, Ursynowa, Wilanowa i Woli.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE