Znamy termin podziału Mazowsza! Marek Suski ujawnił dalsze plany pracy nad oddzieleniem Warszawy!

2021-01-07 11:05
Co z podziałem Mazowsza? Marek Suski ujawnił dalsze plany pracy nad oddzieleniem Warszawy!
Autor: Canva.com Co z podziałem Mazowsza? Marek Suski ujawnił dalsze plany pracy nad oddzieleniem Warszawy!

PiS nie wycofuje się planów podziału Mazowsza, ale odkłada je w czasie. Wiceszef klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski mówi, że utworzenie kolejnego województwa wiązałoby się z koniecznością przeprowadzenia wyborów do dwóch sejmików, a przy takiej skali pandemii nie są one możliwe.

Czekamy na złagodzenie pandemii - powiedział Wiceszef klubu Prawa i Sprawiedliwości Marek Suski - Liczymy na to, że szczepionka pomoże, ale tak projekt jest gotowy. Natomiast czekamy na to, kiedy będzie można przeprowadzić bezpiecznie wybory. Najwcześniej - raczej późną wiosną.

Uzasadniając projekt podziału Mazowsza na dwa województwa: mazowieckie i warszawskie, politycy PiS podkreślali, że chodzi o to, by stolica nie rozwijała się kosztem pozostałej części Mazowsza, lecz aby region również miał możliwości rozwoju m.in. przez szerszy dostęp do środków unijnych.

TRAGICZNY WYPADEK w Dolnośląskiem! Ciężarówka ZMIAŻDŻYŁA staruszka
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE