Co z budową II linii metra? "Mimo trudnej sytuacji - prace trwają"

2020-03-17 19:19
II linia metra
Autor: um.warszawa II linia metra

Mimo trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem - budowa metra trwa w najlepsze. Ograniczona liczba pracowników wpływa na postęp prac, ale póki co wszystko idzie zgodnie z harmonogramem.

Mimo trudnej sytuacji spowodowanej koronawirusem, na budowach odcinków drugiej linii metra trwają prace. - Część pracowników w związku z obowiązkami rodzicielskimi lub ze względów zdrowotnych tymczasowo zwolniono z prac. Ci na budowie to w większości obywatele z Ukrainy i Białorusi, którzy ​w związku z zamknięciem granic musieli zostawić pracę i wrócić do swoich rodzin. Przez zamknięte granice maszyny z Turcji, które miały do nas dotrzeć - nie dotarły. Będzie to miało wpływ na projektowanie i dalsze prace, ale na razie nie zatrzymujemy prac  - mówi rzecznik firmy Gulermak, Bartosz Sawicki. Ograniczona liczba pracowników wpływa na postęp prac, ale miasto uspokaja, że póki co wszystko idzie zgodnie z harmonogramem. - Sytuacja jest dynamiczna, nigdy nie byliśmy w tak trudnym momencie, ale miasto nie może przestać funkcjonować, a więc prace na budowie metra trwają i idą zgodnie z planem  - mówi Karolina Gałecka z warszawskiego ratusza. Jeśli nic się nie zmieni i wszystko pójdzie zgodnie z planem, jako pierwszy 4 kwietnia ma zostać oddany wolski odcinek metra. Prace tam już się skończyły, pozostaje etap odbioru.

Koronawirus: Puste autobusy i strefa bez pasażera w komunikacji miejskiej.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE