Co można robić w Warszawie podczas pandemii? Te rozrywki są dozwolone!

2020-05-07 15:56
Co można robić w Warszawie podczas pandemii? Te rozrywki są dozwolone!
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Z każdym kolejnym tygodniem domowej kwarantanny trudniej nam wysiedzieć w domu. Ciepłe majowe słońce kusi nas weekendowymi wycieczkami za miasto. Jakie rozrywki w Warszawie są dozwolone podczas pandemii? Co można robić w stolicy? Przedstawiamy siedem propozycji na siedem dni tygodnia! Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Rząd stopniowo znosi restrykcje, które mają nas uchronić przed rozprzestrzenianiem się koronawirusa. Można już m.in. zrobić
zakupy w galerii handlowej czy skorzystać z rowerów miejskich. Od 6 maja otwarte zostały także niektóre żłobki i przedszkola.
Rząd jednak wciąż zaleca m.in. zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych i unikanie zgromadzeń. Jak zorganizować sobie
czas podczas pandemii, żeby nie nudzić się podczas domowej kwarantanny? Przedstawiamy kilka propozycji!

1. Wyjdź na rower!

Wcześniej był z tym problem, ale rząd zezwolił na ponowne korzystanie z rowerów miejskich! W Warszawie mamy 398 stacji i 5792 rowery. To dobry sposób, by rozruszać się trochę po wielu tygodniach spędzonych w domu. Poza tym, póki co nie mamy co liczyć na otwarcie siłowni - jazda na rowerze to idealny sposób na przyjemne spalenie kalorii!

2. Gry online

Pamiętacie te czasy, gdy grało się w kalambury czy scrablle na kurniku? Ta platforma wraca do łask! Nie możemy zaprosić przyjaciół na planszówki - zagrajmy wspólnie w gry online!

3. Odwiedź Centrum Nauki Kopernik

Podczas pandemii Centrum Nauki Kopernik przeniosło swoją działalność do internetu. Niemal każdego dnia w mediach społecznościowych placówki znajdziemy nowe doświadczenia do wykonania w domu. Ale oprócz tego w każdą środę można się wybrać do Centrum Nauki Kopernik na spacer online! Szczegóły na facebookowym profilu placówki.

4. Rozwijaj kulinarne zdolności

Świeże bułeczki, chałki czy drożdżówki - możesz to zrobić w domu! W internecie z łatwością znajdziesz wiele przepisów. Teraz nie możesz powiedzieć, że nie masz czasu, by czekać, aż urosną drożdże... Zapach i smak świeżych wypieków - bezcenne!

5. Słoik z zadaniami

Całymi dniami leżysz w łóżku, oglądasz seriale i jesz pizzę? Zmotywuj się do działania! Przygotuj słoik z zadaniami. Mogą tam się znaleźć rzeczy, na które wcześniej brakowało Ci czasu, a podczas kwarantanny odkładałeś je na później, np. mycie okien, znalezienie pary dla samotnych skarpetek czy porządki w szufladzie ze sztućcami. Codziennie losuj jedno zadanie. Możesz też wyznaczyć sobie nagrodę za jego zrealizowanie!

6. Impreza online

Picie w samotności to nie najlepszy pomysł i może doprowadzić do wielu problemów z naszym zdrowiem - tego nie zalecamy! Ale zamiast spędzić kolejny dzień samotnie w łóżku - spotkaj się ze znajomymi online! Możesz do tego wykorzystać FaceTime, Facebook czy Skype. Możliwości jest wiele. A gdy już się połączycie - tańczcie, śpiewajcie, plotkujcie - a co!

7. Oglądaj pandy

Jeśli masz internet - wygrywasz. Możesz oglądać najnowsze seriale, śledzić media społecznościowe, albo... przenieść się w wybrane miejsce na świecie i np. podejrzeć co podczas pandemii robią pandy. >>LINK TUTAJ<<

COŚ DOBREGO #019
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE