Ciepła zima, ale nie dla wszystkich. Na ulicach pojawiły się kurtki dla potrzebujących

2022-12-06 21:00
kurtka
Autor: Aleksander Pych

Nie dla wszystkich ta zima będzie ciepła. Z tego powodu na ulicach Warszawy zaczęły pojawiać się kurtki dla potrzebujących. Te trafią do dzieci, które będą potrzebowały takiej pomocy.

Kurtka za rogiem

Specjalnie zapakowane kurtki czekają już na potrzebujących w różnych miejscach Warszawy. Nie trzeba zgłaszać się po pomoc, wystarczy podejść i wziąć. Znajdują się one w ogólnodostępnych miejscach. Pomysł powstał w 2019 roku.

- Zauważyłem chłopca, który miał 8 lat. Wtedy miałem małego syna, pomyślałem sobie - to mógłby być mój syn. Chłopiec był bardzo skąpo ubrany. Pomyślałem, żeby zakupić jemu kurtkę. Kupiłem dwie. Po wyjściu z galerii nie mogłem już go znaleźć. Powiesiłem tę kurtkę na przystanku i poczekałem, żeby zobaczyć co się z nią stanie. Po pewnym czasie podeszła Pani i wzięła tę kurtkę - mówi pomysłodawca akcji Marcin Kozerawski.

Polecany artykuł: Metro Warszawskie. Tak będą wyglądały stacje linii M1 Plac Konstytucji i Muranów!

Pomóc może każdy

Do akcji mogą dołączyć wszyscy. Wystarczy kupić kurtkę lub oddać używaną, która jest w dobrym stanie.

- Kurtkę razem z wieszakiem należy zabezpieczyć, żeby nie zmokła. Najlepiej włożyć w bezbarwny worek na ubrania. Potem należy pobrać kartkę z naszej strony, zapisać swoje imię i powiesić w miejscu gdzie jest dużo ludzi - dodaje Kozerawski.

Do tej pory obdarowanych zostało ponad 2500 dzieci. Więcej szczegółów na stronie internetowej akcji.

Quiz. Jedzenie na literę Z

Pytanie 1 z 10
Zakalec to:
Radny próbował zamurować wejście do Urzędu Miasta Łodzi
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE