FabLab przy Targowej w Warszawie

i

Autor: materiały prasowe FabLab przy Targowej w Warszawie

Chcesz coś zepsuć... czy naprawić? Zajrzyj do FabLabu przy Targowej!

2021-09-14 18:27

Druk na torebce, domek dla lalek, szafkę czy jeżdżący kosz na śmieci! To wszystko można zrobić samemu w nowoczesnym warsztacie przy Targowej w Warszawie. Pracownia otworzyła drzwi dla majsterkowiczów. Warsztaty są organizowane dla osób od 6 do 106 lat! Sprawdź, co się tam dzieje!

Raport z Anteny 14.09

FabLab przy Targowej 56 w Warszawie!

W Centrum Kreatywności przy Targowej 56 powstał FabLab powered by Orange - miejsce stworzone w Warszawie przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz.to. Do dyspozycji majsterkowiczów jest dziewięć pracowni wyposażonych w zaawansowane technologie, takie jak:

  • drukarki 3D,
  • plotery laserowe,
  • frezarki CNC
  • i elektronikę.

Dzięki wsparciu trenerów można się w niej nauczyć, jak twórczo z tych technologii korzystać, aby stworzyć rozmaite przedmioty – od biżuterii po drona. Dziś pracownia otworzyła drzwi dla majsterkowiczów. Daje przestrzeń do działania, narzędzia i trenerów, pod których okiem można stworzyć wszystko, co na pierwszy rzut oka wydaje się nie do zrobienia.

- Fablab to warsztat, gdzie można zrobić coś od podstaw. Nadrukować coś na tkaninie, uszyć, wykonać coś z drewna czy metalu, pobawić się drukiem 3D. To miejsce, gdzie można coś zepsuć, naprawić, wymyślić. Zapraszamy wszystkich chętnych od 6 do 106 lat  - mówi Wojciech Gajewski ze stowarzyszenia "Robisz to".

W pracowni przy Targowej są m.in. komputery, maszyny do szycia, narzędzia do naprawy elektroniki, miejsca do pracy, warsztatów i wycieczek. 

Czytaj także: KRZEPKA PRAŻANKA - kiedy i gdzie BEZPŁATNE kursy samoobrony dla kobiet? [DATY]

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Czy znasz stare polskie reklamy? Masz małe szanse na 10/10!

Pytanie 1 z 10
Jaki produkt reklamowano "z pewną taką nieśmiałością"?