Chcesz coś zepsuć... czy naprawić? Zajrzyj do FabLabu przy Targowej!

2021-09-14 18:27
FabLab przy Targowej w Warszawie
Autor: materiały prasowe FabLab przy Targowej w Warszawie

Druk na torebce, domek dla lalek, szafkę czy jeżdżący kosz na śmieci! To wszystko można zrobić samemu w nowoczesnym warsztacie przy Targowej w Warszawie. Pracownia otworzyła drzwi dla majsterkowiczów. Warsztaty są organizowane dla osób od 6 do 106 lat! Sprawdź, co się tam dzieje!

Raport z Anteny 14.09

FabLab przy Targowej 56 w Warszawie!

W Centrum Kreatywności przy Targowej 56 powstał FabLab powered by Orange - miejsce stworzone w Warszawie przez Fundację Orange i Stowarzyszenie Robisz.to. Do dyspozycji majsterkowiczów jest dziewięć pracowni wyposażonych w zaawansowane technologie, takie jak:

  • drukarki 3D,
  • plotery laserowe,
  • frezarki CNC
  • i elektronikę.

Dzięki wsparciu trenerów można się w niej nauczyć, jak twórczo z tych technologii korzystać, aby stworzyć rozmaite przedmioty – od biżuterii po drona. Dziś pracownia otworzyła drzwi dla majsterkowiczów. Daje przestrzeń do działania, narzędzia i trenerów, pod których okiem można stworzyć wszystko, co na pierwszy rzut oka wydaje się nie do zrobienia.

- Fablab to warsztat, gdzie można zrobić coś od podstaw. Nadrukować coś na tkaninie, uszyć, wykonać coś z drewna czy metalu, pobawić się drukiem 3D. To miejsce, gdzie można coś zepsuć, naprawić, wymyślić. Zapraszamy wszystkich chętnych od 6 do 106 lat  - mówi Wojciech Gajewski ze stowarzyszenia "Robisz to".

W pracowni przy Targowej są m.in. komputery, maszyny do szycia, narzędzia do naprawy elektroniki, miejsca do pracy, warsztatów i wycieczek. 

Czytaj także: KRZEPKA PRAŻANKA - kiedy i gdzie BEZPŁATNE kursy samoobrony dla kobiet? [DATY]

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

QUIZ. Czy znasz stare polskie reklamy? Masz małe szanse na 10/10!

Pytanie 1 z 10
Jaki produkt reklamowano "z pewną taką nieśmiałością"?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE