Catering na Wielkanoc: Co można zamówić? Jak zamówić? Ile kosztuje catering wielkanocny?

2020-04-08 17:39
Catering na Wielkanoc
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Wielkanoc już w najbliższą niedzielę ! W związku z tym wiele sklepów wydłużyło godziny otwarcia, ale kolejki wcale się nie zmniejszają. Naprzeciw tym, którzy mają dosyć czekania, albo zwyczajnie nie lubią gotować - wychodzą lokalne restauracje, które oferują wielkanocne cateringi. Ile to kosztuje?

Żurek, babka ziemniaczana czy wielkanocny mazurek - tego nie może zabraknąć na świątecznym stole. Ci, którzy nie przygotowują posiłków samodzielnie, mogą skorzystać z wielkanocnego cateringu. Zamówić można dosłownie wszystko - świeży chleb na zakwasie, ręcznie robioną białą kiełbasę, faszerowane jajka czy sałatkę jarzynową. Wiele restauracji w związku z restrykcjami wprowadzonymi przez rząd zmaga się z kryzysem i oferuje niższe ceny cateringów.

- Ceny są mocno budżetowe. Znamy realia wiemy że każdy stara się oszczędzać - mówi Adrian Górniak z restauracji Źródło, która otworzyła się podczas kryzysu. Tam ceny są mocno konkurencyjne. Dla przykładu, litr żurku kosztuje 29 złotych, 500 g sałatki jarzynowej 21 złotych, a sernik 27 złotych. Właściciel restauracji zaznacza, że mimo kryzysu zamówień jest dużo, ale jak podkreśla dyrektor zarządzający gastronomią Zjednoczonych Przedsiębiorstw Rozrywkowych - liczba zamówień znacznie zmalała w porównaniu do ubiegłego roku. - Spadek jest w granicach około 30-40 procent - mówi Michał Molenda.

Ci, którzy mogą sobie pozwolić na zamówienie cateringu zwykle nie lubią gotować, chcą wesprzeć lokalne restauracje, albo są zniechęceni gigantycznymi kolejkami do sklepów. -Jak ktoś ma teraz poświęcić dwie godziny, albo nawet i więcej na zrobienie podstawowych zakupów na święta, a może po prostu zamówić i właściwe odebrać wszystko już gotowe, smaczne i zrobione przez super kucharza, to chyba warto skorzystać - podkreśla Górniak.

Średnia cena takiego cateringu dla 4-osobowej rodziny to około 400 złotych. Są oczywiście także tańsze i droższe opcje. W skład takiej wielkanocnej paczki wchodzą zarówno przystawki, jak i danie główne, a także ciasta. Oferty przygotowały m.in. restauracje Focaccia Ristorante czy El Chappo. W sprawie konkretnej oferty należy się kontaktować bezpośrednio z wybranym lokalem. Na co dzień posiłki z wybranych lokali można też zamawiać korzystając a aplikacji Food to Gate.

Świąteczna dekoracja: wielkanocny wianek [WIDEO]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE