Całkowity zakaz wesel w Polsce: rozmowy na ten temat już trwają! Kiedy będzie wprowadzony?

2020-10-14 13:50 a.d.
Całkowity zakaz wesel w Polsce: rozmowy na ten temat już trwają! Kiedy będzie wprowadzony?
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe: Całkowity zakaz wesel w Polsce: rozmowy na ten temat już trwają

W ostatnich rozmowach między przedstawicielami rządu, wojewodami i samorządowcami padały liczny propozycje walki z koronawirusem. Jedną z nich ma być całkowity zakaz organizowania wesel. Może on dotyczyć tylko czerwonej strefy lub objąć całą Polskę. Na konferencji prasowej 14 października Wojciech Andrusiewicz podkreślał - do strefy czerwonej w najbliższych dniach wejdzie około 100 powiatów i miast na prawie powiatu!

Spis treści

  1. Całkowity zakaz wesel w Polsce? Kiedy będzie wprowadzony?
  2. Ile osób na weselu? Żółta i czerwona strefa

Całkowity zakaz wesel w Polsce? Rozmowy na ten temat już trwają. Nagły wzrost chorych na COVID-19 wymaga stosowania kolejnych obostrzeń i środków ostrożności. Rekord zachorowań padł 14 października. Liczba zakażonych wyniosła ponad 6500 osób. Jak podaje Polsat News:

- Najprawdopodobniej w najbliższych dniach zostanie wprowadzony absolutny zakaz organizacji takich imprez jak wesela - nawet przy ograniczonej liczbie gości. Na posiedzeniu rządu zastanawiano się, czy takim zakazem objąć cały kraj, czy wyłącznie te części kraju, które pozostają w czerwonej strefie.

Całkowity zakaz wesel w Polsce? Kiedy będzie wprowadzony?

Całkowity zakaz wesel w Polsce może zostać wprowadzony już w ciągu najbliższych dni. Jeśli sytuacja w Polsce nie ulegnie poprawie, to może okazać się to koniecznością. W Wielkiej Brytanii wprowadzono już tego typu obostrzenia. Tam w przyjęciu uczestniczyć może maksymalnie 15 osób.

Ile osób na weselu? Żółta i czerwona strefa

Od 10 października cała Polska znalazła się w strefie żółtej. Nie ma już podziałów na powiaty zielone i niebieskie. Ile więc osób może być na weselu?

  • w strefie żółtej - 75
  • w strefie czerwonej - 50

Również GiS uważa, że obecnie wesela oraz duże uroczystości rodzinne to największe zagrożenie jeśli chodzi o rozprzestrzenianie się koronawirusa.

Kurdej-Szatan z rodziną w kinie. Odsłania prawdę

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.