Druga fala koronawirusa. Wesela tylko do 15 osób. Wielka Brytania zaostrza restrykcje. Nas też to czeka?

2020-09-23 10:50 Arkadiusz Nauka
Druga fala koronawirusa. Wesela tylko do 15 osób. Wielka Brytania zaostrza restrykcję. Nas też to czeka?
Autor: pixabay.com Wesela tylko do 15 osób. Takie restrykcje są w Wielkiej Brytanii. Jak będzie u nas?

Druga fala koronawirusa w Europie staje się faktem. W wielu krajach drastycznie przybywa nowych zakażeń, rośnie też współczynnik reprodukcji wirusa. W Wielkiej Brytanii postanowiono nawet w związku z tym przywrócić część obostrzeń, restrykcji i ograniczeń. Bary i restauracje w Londynie mogą działać tylko do godziny 22.00, a na weselach może się bawić maksymalnie 15 osób.

ESKA XD #002

Druga fala koronawirusa staje się faktem. W Wielkiej Brytanii już wracają restrykcje. Bary zamknięte, wesela do 15 osób

W Europie z dnia na dzień przybywa nowych zakażeń koronawirusem. Lekarze i naukowcy nie mają wątpliwości - nadciąga nowa, druga fala zakażeń. Przekonaliśmy się o tym w Polsce. Kilka dni temu po raz pierwszy dobowy przyrost nowych przypadków przekroczył tysiąc zakażeń.

O nowych restrykcjach w naszym kraju na razie nie słychać, ale w innych państwach europejskich wracają powoli obostrzenia. W Madrycie zarządzono trzytygodniowy lockdown, a w Wielkiej Brytanii zdecydowano, że bary i restauracje mogą działać tylko do godzin 22.00.

CZYTAJ WIĘCEJ: Od października nowe ograniczenia przy organizowaniu wesel. Wesela do 50 osób w całej Polsce od połowy października

Spora zmiana dotyczy też przyjęć weselnych, na których od teraz może bawić się maksymalnie 15 osób. Czy takie restrykcyjne przepisy sprawdziłyby się w Polsce. Opór branży weselnej jest chyba zbyt duży, choć Główny Inspektor Sanitarny nie ma wątpliwości, że liczba weselników na imprezach musi zostać ograniczona.

Plany powrotu kibiców na stadiony zawieszone

Brytyjski rząd zapowiedział, że w związku z druga falą epidemii odłożony w czasie został też plan powrotu widzów na stadiony sportowe.

- To moment, w którym musimy działać. Jeśli zdołamy zmniejszyć liczbę dziennych zakażeń i ograniczyć współczynnik reprodukcji wirusa do jednego, pozwoli to na uratowanie ludzkiego życia, ochronienie naszej służby zdrowia i najwrażliwszych członków naszego społeczeństwa. A także na i osłonienie naszej gospodarki – powiedział Boris Johnson, premier Wielkiej Brytanii.