Wylicytuj perłę, uratuj Kulturalną! Trwa wyjątkowa zbiórka na kultową klubokawiarnię

2021-03-04 15:07

Można zdobyć książki z dedykacjami od autorów, wypić urodzinowe wino z właścicielką czy pograć w ping-ponga w Pałacu Kultury. A to dopiero początek długiej listy aukcji, które mają pomóc przetrwać Cafe Kulturalnej. Słynna klubokawiarnia, która w tym roku ma obchodzić 18. urodziny walczy o przetrwanie i prosi o pomoc swoich gości. Jedni przekazują "perły" na licytacje, inni mogą je kupić i mieć nadzieję, że wraz z poluzowaniem obostrzeń, będą mogli znów pojawić się we wnętrzach Kulturalnej.

Maturzyści z Bydgoszczy zmierzyli się z matematyką. Jak im poszło?
Sonda
Czy dostałeś kiedyś niespodziewany prezent?

Wylicytuj perłę, uratuj Kulturalną!

Słynna klubokawiarnia mieszcząca się w Pałacu Kultury i Nauki walczy o przetrwanie. Podobnie jak inne lokale gastronomiczne, od kilku miesięcy pozostaje zamknięta dla gości. By ​zebrać pieniądze potrzebne na dalsze działanie, właścicielka Agnieszka Łabuszewska uruchomiła akcję "Perły Kulturalnej"- do wylicytowania są między innymi przedmioty ofiarowane przez słynnych bywalców kawiarni.

"Za chwilę będziemy mieć egzemplarz Konstytucji RP z dedykacją Rzecznika Praw Obywatelskich Adama Bodnara, mamy kurs wiązania much i muszek od Macieja Nowaka, a także suknię i kapelusz Jolanty Janus, która była bohaterką filmu "Lekcja Miłości" - mówi właścicielka Kulturalnej Agnieszka Łabuszewska.

Wcześniej furrorę wzbudziła książka "Bieguni" wraz z dedykacją, przekazana przez noblistkę, Olgę Tokarczuk. Do wylicytowania są też dary przekazane przez fundacje i instytucje broniące praw człowieka, z którymi przez blisko 18 lat istnienia współpracowała "Kulturalna".

"Można u nas wylicytować konsultacje dla pracodawców z prawniczkami z Polskiego Towarzystwa Prawa Antydyskryminacyjnego, z kolei fundacja Feminoteka zaoferowała miejsce na warsztatach samoobrony i asertywności dla kobiet" - mówi Łabuszewska.

Pełną listę darów do wylicytowania znajdziecie na stronie zbiórki, uruchomionej przez właścicielkę Kulturalnej- ta przypomina, że klubokawiarnia wciąż serwuje obiady na wynos.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE