Były burmistrz Włoch znów ma kłopoty. Chodzi o reprywatyzację w Warszawie

2020-01-29 12:21
Burmistrz zatrzymany za 200 tys. złotych łapówki
Autor: Marcin Wziontek Burmistrz zatrzymany za 200 tys. złotych łapówki

Nowe zatrzymania i nowe zarzuty. Były burmistrz dzielnicy Włochy znów ma kłopoty. CBA zapowiada postawienie mu zarzutów w związku z reprywatyzacją w Warszawie. Agenci zatrzymali w tej sprawie kolejnych pięć osób, ale zamieszany w nią ma być też Artur W.

- Do tej samej sprawy zarzuty usłyszy także wcześniej już zatrzymany przez CBA były burmistrz Włoch. Tym razem odpowie za wręczanie korzyści majątkowych - tłumaczy rzecznik CBA, Temistokles Brodowski.

Wśród osób, które zostały aresztowane jest m.in. jeden z warszawskich deweloperów i pracownik urzędu miasta.

Artur W. jest już podejrzany o przyjęcie łapówki w wysokości 200 tys. zł od warszawskiego dewelopera. W zamian miał pomagać mu w uzyskaniu korzystnych decyzji związanych z warunkami zabudowy. Zgodnie z niedawną decyzją sądu, były burmistrz i deweloper zostaną w areszcie dłużej o co najmniej trzy miesiące. Na tę chwilę nie wiadomo jak na sytuację Artura W. wpłyną nowe podejrzenia.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE