Budzący emocje Radisson Blu Sobieski przejdzie wielką przemianę? Warszawiacy podzieleni

2023-01-24 18:47
hotel sobieski
Autor: Wikimedia Commons / Adrian Grycuk

Radisson Blu Sobieski Hotel od lat spotyka się ze skrajnymi opiniami. Wszystko przez charakterystyczne kolory, na jakie został pomalowany. Czy już wkrótce kontrowersyjny budynek przejdzie wielką przemianę?

Połączenie kolorów: żółtego, łososiowego, błękitnego, brązowego i pomarańczowego na jednym budynku nie u wszystkich przechodniów budzi pozytywne emocje. Właśnie takie barwy wyróżniają jednak Radisson Blu Sobieski Hotel, ulokowany przy placu Artura Zawiszy 1 w Warszawie. Zdaniem niektórych jest zbyt charakterystyczny, by po latach go zmieniać. Inni chętnie wykreśliliby go z przestrzeni publicznej miasta. Co go jednak ostatecznie czeka?

Radisson Blu Sobieski Hotel zostanie przemalowany?

Burzliwą dyskusję w tej sprawie wywołał swoim postem na Facebooku Ziemowit Szczerek. Ogłosił bowiem, że kontrowersyjny budynek zostanie przemalowany. Duża część komentujących nie ukrywała swojej radości. "Jeżeli nie można wysadzić tego w powietrze, to zadowolę się zmianą umaszczenia" - napisał jeden z internautów.

W sekcji komentarzy nie brakowało jednak przeciwnych głosów. Niektórzy twierdzili bowiem, że hotel stał się już symbolem, z którego szkoda byłoby rezygnować. "W 1995 tata był na obiedzie biznesowym w Hotelu Sobieskim i byłam bardzo dumna. Wychowałam się na Woli, podróż Towarową do placu Zawiszy odbywałam bardzo często i Hotel Sobieski był najpiękniejszym jej zwieńczeniem. Zamknęli Amatorską i Cafe Bajkę. Sobieski musi zostać kolorowy!" - czytamy.

Czytaj również: Fort Wola powraca. Wiemy, jakie sklepy w nim znajdziecie i kiedy zostanie otwarty

Czy jednak Szczerek przekazał prawdziwe informacje i Radisson Blu Sobieski Hotel czeka wielka przemiana? Choć przedstawiciele obiektu nie chcą tego komentować, redakcja TVN24 ustaliła nieoficjalnie, że wygląd budynku rzeczywiście ma się zmienić. Szczegóły poznamy jednak dopiero w marcu.

Radisson Blu Sobieski Hotel w Warszawie - historia

Budynek hotelu oddano do użytku w 1992 roku po dwóch latach budowy. W swej 30-letniej historii obiekt miał kilku właścicieli i z Hotelu Jan III Sobieski stał się Radisson Blu Sobieski Hotel. Do tej zmiany doszło w 2011 roku.

Instalacja świetlna na wale przeciwpowodziowym podzieliła warszawiaków. „To wygląda jak pas startowy”
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE