Bocian terroryzuje mieszkańców Tułowic. Boją się o swoje dzieci

2022-07-07 11:20
bocian
Autor: pixabay.com

Choć kojarzą się pozytywnie, okazuje się, że bociany nie zawsze są przyjazne. W Polsce grasuje agresywny ptak, który ani trochę nie boi się ludzi. Dewastuje tarasy, posesje i podwórka, puka dziobem w okna, a także przysiada na dachach samochodów.

Tułowice to wieś położona w województwie mazowieckim, w powiecie sochaczewskim, w gminie Brochów. To właśnie tutaj żyje bocian, który budzi postrach mieszkańców i niszczy ich mienie ostrym dziobem i pazurami.

Ludzie obawiają się, że w końcu może dojść do tragedii i ptak zaatakuje dziecko. Jeden z mieszkańców wsi uważa, że bocian stał się agresywny po tym, jak pojawiły się młode. Specjalista ma jednak na ten temat inne zdanie.

Ptak atakuje samochody i auta, bo widzi w nich swoje odbicie, które traktuje jak obcego bociana. Czyli wroga. Po prostu ze swojego rewiru chce przegonić drugiego osobnika, konkurenta, do jego rewiru lęgowego - wyjaśnia Adam Tarłowski z Ussuri Ochrona Przyrody.

Łączy boks z pracą w kopalni. Ciężkie chwile pod ziemią, wypadek i pożar

Quiz dla dobrych kierowców

Pytanie 1 z 11
Nadsterowność oznacza poślizg kół osi
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE