Białołęka zyska nowy żłobek. Wizualizacje robią wrażenie

2022-12-14 14:21

Białołęka, jedna z najszybciej rozwijających się dzielnic - i zarazem najmłodszych - zyska nowy żłobek. Miasto podpisało umowę z wykonawcą na jego budowę. Placówka znajdzie się przy ul. Ku Rzece.

Nowy żłobek na Białołęce

W żłobku najdzie się miejsce dla 150 dzieci. - To będzie nowoczesna, ekologiczna placówka - zapewnia prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. - Powstanie tutaj obiekt modułowy i energooszczędny, wspierany pompą ciepła i instalacją fotowoltaiczną.

Przy żłobku znajdzie się też duży plac zabaw, na którym będą mogły się bawić trzy grupy dzieci. - To bardzo potrzebne miejsce - mówi burmistrz Białołęki Grzegorz Kuca. - Zwłaszcza dlatego, że w tym roku na Białołęce urodziło się już prawie 1400 dzieci.

Budowa żłobka opiewa na ponad 14,5 milionów złotych. Wykonawca ma 10 miesięcy od podpisania umowy, by zrealizować inwestycję.​

R. BOCHENEK: NIE USTĘPUJEMY PRZED BRUKSELĄ, TO KOMPROMIS

Jaką panią domu jesteś?

Pytanie 1 z 10
Mają przyjść do Ciebie goście, kiedy i w jaki sposób zaczynasz przygotowania?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE