Będą droższe bilety komunikacji miejskiej! Ceny wyższe nawet o 40 procent?

2020-09-23 17:53
Ceny biletów w Warszawie
Autor: Flickr, CC, Fot. Ingolf, 2015 Ceny biletów w Warszawie

Warszawa ma kłopoty finansowe. Jak podkreślają urzędnicy - to wina rządu i pandemii koronawirusa. Żeby ratować sytuację, prezydent Trzaskowski zapowiada kolejne podwyżki. Wśród nich m.in. wyższe ceny biletów komunikacji miejskiej. Ile zapłacimy za tramwaj czy autobus po podwyżkach? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Zabytkowy autobus na warszawskich ulicach

Idą podwyżki!

Droższy wywóz śmieci, parkowanie i bilety komunikacji miejskiej. To pomysły miasta na ratowanie miejskiego budżetu. Dochody Warszawy spadły ze względu na pandemię, a wydatków jest więcej - m.in. jeśli chodzi o edukację.

Ceny biletów wyższe o 40 procent?

Jednym ze sposobów na ratowanie miejskiego budżetu mają być podwyżki cen biletów. -Duże miasta podnoszą taryfy za komunikację miejską nawet o 30-40 proc. Uspokajam: u nas tak dużych podwyżek nie będzie. Ale musimy o tym z radnymi porozmawiać. Zwłaszcza, że wzrosną też rachunki za prąd. To będzie decyzja Rady i w tej chwili dopiero zaczynamy na ten temat rozmowy - zaznaczył Rafał Trzaskowski.

Czytaj także: Warszawa: komunikacja miejska. Ile kosztuje bilet w Warszawie? Gdzie go kupić? [BILETY, CENY]

Podwyżki to na razie propozycje. O wszystkim ostatecznie zdecyduje rada miasta. Tam większość ma ugrupowanie bliskie prezydentowi Trzaskowskiemu.

Sytuacja jest krytyczna

- Te propozycje są trudne, ale od wielu, wielu miesięcy alarmowaliśmy, że sytuacja samorządów jest krytyczna. Dziś to podsumowujemy. Przygotowujemy się na bardzo trudne czasy. Chodzi zwłaszcza o ten rok i kolejny. Miejmy nadzieję, że ta recesja nie będzie zbyt głęboka - zaznaczył prezydent Warszawy.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE