Barbara Krafftówna nie żyje. Widzowie znali ją z ról w Czterech Pancernych, Na Dobre i Na Złe, M jak Miłość czy Niani

2022-01-23 9:48
Barbara Krafftówna nie żyje. Widzowie  znali ją z ról w Czterech Pancernych, Na Dobre i Na Złe, M jak Miłość czy Niani.
Autor: Wikipedia.pl Zdjęcie poglądowe

Informacje o śmierci aktorki potwierdził Związek Artystów Scen Polskich. Aktorka była określana jako prawdziwa już legenda polskiego kabaretu, filmu, teatru i piosenki. Zmarła w wieku 93 lat. Była mieszkanką stolicy.

Barbara Krafftówna nie żyje. Widzowie znali ją z ról w Czterech Pancernych, Na Dobre i Na Złe, M jak Miłość czy Niani. Aktorka zmarła w wieku 93 lat.

Barbara Krafft-Seidner znana jako Barbara Krafftówna urodziła się 5 grudnia 1928 w Warszawie. Aktorka przez całe życie była związana ze stolicą lecz również między innymi Krakowem. To tam działała w studio przy Teatrze Starym w Krakowie. Od 1957 do 1964 roku była aktorką Teatru Dramatycznego w Warszawie a lata 1964–1969 przypadają na angaż w Teatrze Narodowym. Widzowie mogli ją podziwiać również przez pewien czas na deska teatru Syrena. Prócz wielu wybitnych ról teatralnych, aktorka odnalazła się również na małym, serialowym ekranie. Zagrała między innymi w takich serialach jak:

  • Niewiarygodne przygody Marka Piegusa
  • 70 Czterej pancerni i pies
  • Przygody pana Michała
  • Król przedmieścia
  • Na dobre i na złe
  • M jak miłość
  • Reguły gry
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE