Banknot sprawił, że usłyszał poważny zarzut. Za paliwo i zakupy zapłacił fałszywką

2022-09-26 15:45
fałszywy banknot
Autor: Pixabay; Policja.pl

Policjanci z Garwolina musieli interweniować w sprawie mężczyzny, który zapłacił na stacji benzynowej imitacją banknotu. 21-latek twierdził, iż nie miał pojęcia, że jest to jedynie świstek papieru, choć po obu jego stronach widniał napis "souvenir".

- W minioną sobotę tuż przed północą policjanci z Garwolina otrzymali zgłoszenie z miejscowej stacji paliw, że klient zapłacił fałszywym banknotem. Policjanci ustalili, że mężczyzna zatankował paliwo i opłacił swoje zakupy, używając banknotu o nominale 500 złotych - przekazała mł. asp. Małgorzata Pychner.

Niestety, kasjerka początkowo nie zauważyła, że została wprowadzona w błąd. Wydała więc nawet 21-latkowi resztę, po czym ten spokojnie odjechał ze stacji.

Czytaj również: Wyciek danych studentów SGH. Konta bankowe mogą być zagrożone!

Banknot, którym zapłacił, nie był prawdziwy

Ostatecznie, gdy na miejscu pojawiła się policja, fałszywy banknot został zabezpieczony. - Po obydwu jego stronach znajdowały się napisy „souvenir”, a także informacja, że nie jest to środek płatniczy - poinformowała Pychner.

Mężczyzna, który zapłacił fałszywką, szybko został zatrzymany. Usłyszał już zarzut oszustwa, za które grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. 21-latek próbował się tłumaczyć, twierdząc, że znalazł banknot i nie zauważył jego fałszywości.

Igor S. zatrzymany. Próbował rozjechać policjantów!

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Ogromna kolejka przed NFZ w Legionowie. Na zapisy do specjalisty ludzie czekali od świtu
  2. Białoruscy sportowcy "wybiegali" herb Białorusi na mapie Google! Zobacz wideo i zdjęcia
  3. Narkotyki, mnóstwo gotówki i mały arsenał na posesji 39-latka. Grodziscy kryminalni pokazali zdjęcia
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE