Awaria studzienki na S8 prawdopodobnie będzie się powtarzać. Powodem zbyt duże natężenie ruchu

2021-03-23 9:59
Awaria studzienki na S8 prawdopodobnie będzie się powtarzać. Powodem zbyt duże natężenie ruchu
Autor: Adrian Grycuk Adrian Grycuk

W ubiegłym tygodniu na trasie S8 doszło do awarii studzienki przez co pojawiły się gigantyczne korki, a ruch został zatamowany na wiele godzin. To jednak nie pierwsza taka sytuacja w tym miejscu. I prawdopodobnie - nie ostatnia. Dlaczego?

W poniedziałek 15 marca awaria studzienki spowodowała korek na ok. osiem kilometrów od Białołęki po Bemowo. Awaria studzienki w szklanym tunelu, za wiaduktem ulicy Rembielińskiej na jezdni w kierunku Białegostoku prawdopodobnie się powtórzy, ponieważ studzienka zlokalizowana jest w śladzie kół. Jak informuje tvnwarszawa.pl, rzeczniczka warszawskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad Małgorzata Tarnowska przyznała, że do awarii dochodzi także ze względu na duże natężenie ruchu. - Pęka pierścień studzienki wraz z posadowieniem go w podłożu. Pomimo zastosowania pierścieni o najwyższej wytrzymałości oraz zastosowaniu uszczelniaczy ulega on uszkodzeniu - tłumaczy Tarnowska. Jak wyjaśnia, najeżdżające na studzienkę koła powodują drgania, które niszczą posadowienie pierścienia w podłożu a to w konsekwencji powoduje uszkodzenie całej podstawy włazu.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

E-polska: Rok od pandemii

Co studiował Michał Szpak, Margaret, Cleo, Quebonafide i inni?

Pytanie 1 z 10
Co studiowała Margaret?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE