Atak zimy w Warszawie. Nadciąga do Polski arktyczne powietrze!

2021-03-17 10:36
Mróz, temperatura, zima, termometr
Autor: Pixabay Siarczysty mróz w Polsce. We wschodniej części kraju termometry pokazały nawet 26 stopni poniżej zera.

Mróz i opady śniegu jeszcze wrócą do Polski - wynika z prognoz synoptyków. Kiedy będzie najzimniej? Jak duże będą mrozy?

Choć w tym roku mieliśmy już do czynienia z prawdziwie wiosenną pogodą okazuje się, że zima jeszcze ostatecznie nie odeszła. Według prognoz synoptyków, w nocy powrócą silne mrozy, a w dzień - opady śniegu. Wszystko za sprawą arktycznych mas powietrza, które zmierzają do Polski. Ochładzać będzie się już w środę i w czwartek. W ciągu nocy spodziewane są ujemne temperatury i możliwe opady śniegu. Arktyczne powietrze nadciągnie jednak nad Polskę dopiero w piątek. Tego dnia na północy kraju termometry wskażą -9 stopni Celsjusza. W centrum kraju będzie do 2 stopni Celsjusza, a na Podlasiu 1 st. C. Choć w sobotę rozpocznie się astronomiczna wiosna, wciąż będzie chłodno. W centrum kraju temperatura będzie wynosić 3 st. C., a na południu 4 st. C. W nocy będzie bardzo zimno w całym kraju. Temperatura będzie wynosić od -6 do -9 stopni Celsjusza!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Lekarz weterynarii uratował gekona
Sonda
Czy Polska powinna odejść od energetyki opartej na węglu?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE