Arriva wprowadza obowiązkowe narkotesty dla kierowców. Ratusz rozważa zerwanie umowy z przewoźnikiem

2020-07-07 16:31 STAN, SKLM
Wypadek autobusu przy ul. Klaudyny
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne

Obowiązkowe testy na obecność narkotyków dla kierowców Arrivy. Dziś doszło do kolejnego wypadku autobusu należącego do tej firmy przewozowej i ponownie okazało się, że kierowca był pod wpływem narkotyków. W związku z tym przewoźnik zamierza wprowadzić natychmiastowe kontrole pracowników, a warszawski ratusz rozważa zerwanie umowy z firmą.

"Jesteśmy w szoku"

Kolejny wypadek autobusu firmy Arriva i kolejny kierowca pod wpływem narkotyków. W związku z tym firma zamierza przeprowadzić testy na obecność narkotyków pośród wszystkich kierowców.

Czytaj także: Wypadek autobusu na Bielanach: Kierowca był pod wpływem metaamfetaminy

- Jesteśmy w szoku, że taka sytuacja miała miejsce. Podjęliśmy decyzję o natychmiastowym podjęciu szerokiego badania dla
kierowców autobusów miejskich Arriva. Te działania rozpoczną się jeszcze w dniu dzisiejszym. Będą obejmowały wszystkich pracowników. Mamy świadomość, że nie jest to uregulowane prawnie, ale bezpieczeństwo pasażerów jest tutaj na pierwszym miejscu - tłumaczy Joanna Parzniewska, rzeczniczka prasowa firmy Arriva.

Czytaj także: "Reanimowałem tę kobietę. Nie przeżyła". Wstrząsająca relacja świadka wypadku [TYLKO U NAS]

Jak długo pracował kierowca?

- Kierowca miał prawidłowy czas pracy. Wczoraj zakończył pracę o 12.30. Jeśli chodzi o doświadczenie - będziemy zbierać te informacje i przekazywać służbom - poinformowała rzeczniczka firmy.

Miasto rozważa rozwiązanie umowy z firmą Arriva. Jak informuje rzeczniczka ratusza, władze firmy zostały pilnie wezwane do Roberta Soszyńskiego, zastępcy prezydenta Warszawy.

Tragiczny wypadek w Warszawie. Strażacy usuwają autobus z miejsca zdarzenia

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.