Archikolaże

i

Autor: Materiały Prasowe

Archikolaże. Szkice dla przyszłości. Pasjonująca dyskusja programowa

2023-02-03 21:47

„#Archikolaże. Szkice dla przyszłości” to niesamowicie ciekawe spotkanie, w którym uczestniczyć można w warszawskim ZODIAK-u. Więcej szczegółów przedstawiamy w poniższym artykule.

Już 8 lutego w ZODIAKu- Warszawskim Pawilonie Architektury odbędzie się ciekawa dyskusja programowa „#Archikolaże. Szkice dla przyszłości”. Zapraszają na nią miesięcznik i serwis Architetura-murator na godzinę 17:30.

Archikolaże. Szkice dla przyszłości

Na miejscu filozofka  Katarzyna Kasia poprowadzi dyskusję programową z architektkami: Marleną Happach, Agnieszką Kalinowską - Sołtys, Ewą Kuryłowicz, Barbarą Nawrocką, Ewą P. Porębską, Agatą Twardoch, Aleksandrą Wasilkowską i Marleną Wolnik.

Każda z wymienionych architektek ma inną zawodową ścieżkę i inne doświadczenia - wszystkie łączy chęć tworzenia warunków dla lepszej przyszłości: przyjaźniejszego, zdrowszego, bezpieczniejszego, odpowiedzialnego i uwzględniającego różnorodne potrzeby otoczenia.

Pasjonujące spotkanie

Poruszone podczas dyskusji programowej, zostaną m.in. takie tematy, jak: budownictwo zrównoważone, dostępne mieszkalnictwo, architektura cienia, projektowanie uniwersalne, kwestie problemów kryzysu klimatycznego i kryzysu bioróżnorodności, wielogłosowa krytyka architektoniczna czy równouprawnienie kobiet w architekturze.

Jak doświadczone architektki widzą przyszłość? Jakie kolejne wyzwania postawią sobie i podejmą na drodze zawodowej? Tego wszystkiego można dowiedzieć się 8 lutego w ZODIAKu, o 17:30.

Spotkanie to odbywa się ramach wydarzeń towarzyszących wystawie „Archikolaże Ewy P. Porębskiej”, stanowiącej krytyczną refleksję nad współczesną architekturą i autorską wypowiedź o ideałach, postawach projektantów oraz zmianach architektonicznych priorytetów. To prawdziwa gratka dla wszystkich fanów i pasjonatów architektury. Wystawa otwarta jest do 15 lutego 2023 roku.

Piękna architektura. Domy mazurskie we wsi Lellowo
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE