Amnesty International: Decyzja Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji to naruszenie praw człowieka

2020-10-22 17:05

Ograniczenie prawa do aborcji w Polsce. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że dokonanie aborcji, gdy płód jest nieodwracalnie upośledzony jest niezgodne z konstytucją. Amnesty International alarmuje - to naruszenie praw człowieka. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Decyzja Trybunału Konstytucyjnego łamie prawa człowieka

- Trybunał Konstytucyjny właśnie wydał decyzję o niekonstytucyjności dostępu do aborcji na podstawie przesłanki “ciężkiego i nieodwracalnego upośledzenia płodu albo nieuleczalnej choroby zagrażającej jego życiu”. Orzeczenie Trybunału stanowi naruszenie praw człowieka. Jest szkodliwe i narusza zobowiązania Polski wobec międzynarodowych aktów prawnych mówiących o powstrzymywaniu się od podejmowania regresywnych działań w kontekście praw seksualnych i reprodukcyjnych oraz prawa kobiet do opieki zdrowotnej. Jutro rano opublikujemy nasze pełne stanowisko w tej sprawie - czytamy w oświadczeniu Amnesty International.

Więcej na temat wyroku Trybunału KOnstytucyjnego ws. aborcji znajdziesz >>TUTAJ<<

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE