81-latka przemycała 5 kg heroiny! Wpadła na lotnisku Chopina

2022-08-19 9:07

81-letnia obywatelka Danii podróżowała z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady. Podczas kontroli celno-skarbowej na lotnisku Chopina znaleziono w jej bagażu 5 kilogramów heroiny. Kobiecie grozi więzienie.

5 kg heroiny w walizce z podwójnym dnem

To bez wątpienia jeden z najbardziej zaskakujących przypadków przejęcia narkotyków na lotnisku Chopina w Warszawie. Funkcjonariusze Służby Celno-Skarbowej wytypowali do kontroli pasażerkę, która przyleciała z krajów afrykańskich. Ich podejrzenia wzbudziła trasa podróży oraz nerwowe zachowanie kobiety. 81-letnia obywatelka Danii podróżowała z Malawi przez Kenię i Dohę, tranzytem do Kanady. Badając bagaż seniorki celnicy odkryli, że jej walizka ma drugie dno. Po oderwaniu dodatkowej ścianki znaleźli 4 pakiety beżowej substancji o konsystencji granulatu. Badanie narkotestem wykazało, że jest to heroina. Czarnorynkową wartość przemycanych narkotyków oszacowano na blisko 2,4 mln zł.

Sprawa seniorki prowadzona pod nadzorem prokuratury  

Za próbę przemytu narkotyków podróżna została zatrzymana przez funkcjonariuszy Służby Celno-Skarbowej. Dalsze postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Grójcu pod nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa-Ochota. Obywatelce Danii za przewożenie w ukryciu takiej ilości narkotyków, grozi kara pozbawienia wolności od 3 do 15 lat.

Emeryci WŚCIEKLI na rząd. OSZUKALI NAS! Nie mamy na leki!

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE