76. rocznica Powstania Warszawskiego! Apel ratusza: zatrzymajmy się, gdy zawyją syreny

2020-07-28 17:11 Alina Makarczuk
Program obchodów 76. rocznicy Powstania Warszawskiego
Autor: Alina Makarczuk Program obchodów 76. rocznicy Powstania Warszawskiego

1 sierpnia o godzinie 17.00 zatrzymajmy się na chwilę - wszyscy, w różnych częściach Warszawy. Oddajmy hołd bohaterom powstania - zaapelował do mieszkańców prezydent stolicy Rafał Trzaskowski. Przez pandemię obchody w tym roku będą nieco inne. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski zaapelował do mieszkańców stolicy o upamiętnienie bohaterów Powstania Warszawskiego. Władze stolicy szykują dwa wyjątkowe wydarzenia z okazji 76. rocznicy wydarzenia. W tym roku, miasto zainauguruje zapowiadaną rok temu Izbę Pamięci na Cmentarzu Powstańców Warszawskich i odsłoni nowy pomnik.

- W Izbie udokumentujemy rzeź Woli i powstańcze losy cywilnej ludności Warszawy. Budowa Izby to inicjatywa uczestniczki Powstania Wandy Traczyk-Stawskiej i Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców. Druga uroczystość to odsłonięcie pomnika Stanisława Jankowskiego „Agatona”, bohatera Powstania i budowniczego Warszawy. – Będziemy mieli kolejny pomnik bohatera Powstania, z czego bardzo się cieszę – powiedział prezydent Rafał Trzaskowski.

Ze względu na pandemię obchody w tym roku będą nieco inne. Uroczystości będą odbywać się przy ograniczonej liczbie uczestników. - Zgłaszam mały apel, by spróbować uczcić te obchody, zachowując dystans społeczny i pierwszeństwo udziału w uroczystościach dla powstańców. Do tych, którzy chcą przyjść na obchody, a nie są powstańcami, zwracamy się z prośbą, by uczestniczyli w nich online, jak mówił pan prezydent. Skorzystali z programu, który jest umieszczony na stronach miasta i Muzeum Powstania Warszawskiego - mówi Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

Pełny program obchodów 76. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego znajduje się na oficjalnej stronie miasta.

Rusza modernizacja stadionu w Płocku

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.