500 plus z progiem dochodowym? "Nie pracujemy nad zmianami w programach socjalnych"

2022-10-11 7:30
Pieniądze
Autor: pixabay.com Nie będzie zmian w 500 plus

500 plus do zmiany? Mamy oficjalne stanowisko w tej sprawie. "Ministerstwo Finansów nie pracuje nad zmianami w zasadach funkcjonowania programów socjalnych, w tym w programie Rodzina 500 plus" - podkreślono w komunikacie.

500 plus - nie będzie zmian w programie

Ministerstwo Finansów nie prowadzi prac nad zmianami w zasadach funkcjonowania programów socjalnych, w tym m.in. w rządowym programie Rodzina 500 plus - poinformował resort finansów.

- Nie pracujemy nad wprowadzeniem progów dochodowych ani nie planujemy prowadzenia takich prac w programie Rodzina 500 plus, jak sugerują niektóre media – wyjaśnił wiceminister finansów Artur Soboń, cytowany w informacji.

Czytaj również: Tani węgiel dzięki nowemu pomysłowi rządu? Polacy wprost powiedzieli, co myślą

- Jak wielokrotnie mówiłem: rząd nie zejdzie z drogi aktywnej i ambitnej polityki społecznej, pomocy rodzinie i wsparcia potrzebujących - dodał. Zapewnił, że zarówno w tegorocznym, jak i przyszłorocznym budżecie są zabezpieczone pieniądze na ten cel.

MF przypomina, że w przyjętym przez Radę Ministrów 28 września br. projekcie ustawy budżetowej na 2023 r. zapewnione zostały środki na kluczowe programy społeczne z zakresu wspierania rodziny. Wśród nich ministerstwo wymieniło: program "Rodzina 500 plus", realizację świadczenia "Dobry Start" oraz rodzinnego kapitału opiekuńczego (RKO), waloryzację świadczeń emerytalno-rentowych od 1 marca 2023 r. wskaźnikiem waloryzacji na poziomie 113,8 proc., wzrost nakładów na finansowanie ochrony zdrowia, realizację zadań inwestycyjnych w zakresie m.in. transportu lądowego oraz kultury i ochrony dziedzictwa narodowego czy zwiększenie wydatków w obszarze szkolnictwa wyższego i nauki.

Soboń o 20 proc. inflacji: "Wszystko jest możliwe" [Sedno Sprawy]
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE