35 przypadków koronawirusa w warszawskich szkołach! Gdzie odbywa się zdalne nauczanie?

2020-09-16 6:03 STAN
Koronawirus w warszawskich szkołach. Kilkuset uczniów na kwarantannie
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Koronawirus w warszawskich szkołach. Kilkuset uczniów na kwarantannie

35 przypadków koronawirusa w warszawskich szkołach i kilkuset uczniów na kwarantannie. Stołeczny ratusz podsumował drugi tydzień szkoły. W których placówkach zajęcia odbywają się zdalnie? Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Coraz więcej zakażeń w warszawskich szkołach

- Niestety liczba zakażeń wciąż wzrasta. Tydzień temu mieliśmy 13 pozytywnych wyników na obecność COVID–19, a teraz mamy już 35. Pojawiają się w kolejnych jednostkach i dzielnicach. Pracujemy nad zakupem szczepionek na grypę dla wszystkich pracowników oświaty. Pieniądze trafiły już do dzielnic, niebawem ruszą zakupy. Myślę, że pierwsze rozstrzygnięcia będą za góra dwa lub trzy tygodnie. Spróbujemy pomóc jeszcze w ten sposób - informuje Renata Kaznowska, zastępca prezydenta m.st. Warszawy.

Czytaj także: Koronawirus w szkołach - pierwsze placówki już zamknięte! Nauka zdalna wprowadzana 2 września

W których szkołach potwierdzono koronawirusa?

Od 1 września w Warszawie odnotowano 35 pozytywnych wyników na obecność koronawirusa:

  • u 16 nauczycieli ze szkół, przedszkoli, młodzieżowego ośrodka socjoterapii oraz poradni psychologiczno-pedagogicznej ze Śródmieścia, Pragi-Południe i Pragi-Północ, Bielan, Ursusa, Wawra i Bielan;
  • 16 uczniów ze szkół ponadpodstawowych (zespołów szkół i liceów), bursy, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, szkół podstawowych ze Śródmieścia, Mokotowa, Pragi-Południe, Wawra, Bemowa i Targówka oraz u dziecka z przedszkola na Bemowie,
  • 3 pracowników administracji i obsługi z przedszkoli na Bemowie.

Czytaj także: Koronawirus w technikum na Mokotowie. Od jutra uczniowie przejdą na zdalne nauczanie?

Które warszawskie szkoły odwołały zajęcia?

Obecnie zajęcia stacjonarne są zawieszone tylko w jednej placówce - Międzyszkolnym Ośrodku Wychowawczym (do 19 września). W trzech placówkach na Woli i Bemowie (szkole podstawowej specjalnej, przedszkolu i szkole podstawowej) część klas i grup jest na kwarantannie i uczy się zdalnie (w szkole specjalnej do końca grudnia br., a w pozostałych do 17-21 września). Dwie placówki (szkoła podstawowa na Targówku i liceum na Woli) czekają na decyzje, dotyczące dalszej formy prowadzenia zajęć.

Tłumy przed szkołami w dniu rozpoczęcia roku szkolnego

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Ile osób jest na kwarantannie?

Od 1 września do miasta wpłynęło 77 zgłoszeń, dotyczących zagrożenia spowodowanego COVID-19, od 16 przedszkoli, 2 zespołów szkolno-przedszkolnych, 23 szkół podstawowych, 12 zespołów szkół, 14 liceów, Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego, 2 burs, 2 szkół podstawowych specjalnych, Centrum Kształcenia Ustawicznego, Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego, poradni psychologiczno-pedagogicznej, Młodzieżowego Ośrodka Socjoterapii oraz Ogniska Pracy Pozaszkolnej.

Czytaj także: Uczelniane „last minute”, czyli wirtualna Giełda Wolnych Miejsc dla kandydatów na studia

275 osób przebywa aktualnie na kwarantannie. W tej grupie jest:

  • 227 uczniów (wraz z rodzicami),
  • 40 nauczycieli,
  • jedna pielęgniarka szkolna
  • oraz 7 pracowników administracji i obsługi.